Детальніше
Отримання дозволу на працевлаштування іноземцям
В Україні для офіційного працевлаштування іноземних громадян необхідно оформити спеціальний дозвіл на роботу. Ця процедура регулюється Законом України "Про зайнятість населення" та іншими нормативно-правовими актами. Розглянемо докладніше, як отримати дозвіл на роботу іноземцю в Україні.
Хто повинен отримувати дозвіл? Дозвіл на працевлаштування необхідний для іноземців та осіб без громадянства, які прибувають в Україну на підставі візи або безвізового режиму для здійснення трудової діяльності. Винятками є лише окремі категорії, звільнені від отримання такого дозволу, наприклад, іноземці, які мають дозвіл на імміграцію.
Порядок дій для оформлення дозволу:
1. Роботодавець - суб'єкт господарювання подає до Державної служби зайнятості заяву та необхідний пакет документів для оформлення дозволу на працевлаштування іноземця.
2. На підставі поданих документів протягом 7 робочих днів приймається рішення про видачу або відмову у видачі дозволу.
3. Після позитивного рішення оплачується вартість дозволу на роботу в Україні, яка становить 6,8 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
4. Дозвіл на працевлаштування видається на термін від 1 до 3 років максимум.
Необхідні документи для отримання дозволу:
- заява встановленого зразка;
- копії установчих документів роботодавця;
- обґрунтування доцільності використання праці іноземця;
- інформація про освіту та досвід роботи іноземця;
- копії сторінок паспорта іноземця.
В окремих випадках можуть вимагатися додаткові документи залежно від специфіки роботи.
Вартість дозволу на роботу в 2023 році для громадян країн, з якими укладені відповідні угоди про працевлаштування, складає від 7275 грн. Для громадян інших країн - близько 14550 грн. Зазначена сума сплачується роботодавцем.
У разі дострокового припинення трудових відносин з іноземцем, дозвіл на працевлаштування втрачає чинність. Роботодавець зобов'язаний повідомити про це територіальний орган зайнятості протягом 3 днів.
Слід пам'ятати, що працевлаштування іноземців в Україні без належного оформлення дозволу вважається незаконним і може потягнути за собою адміністративну, а в окремих випадках і кримінальну відповідальність як для роботодавця, так і для самого іноземця.
Таким чином, для офіційного оформлення іноземних працівників в Україні потрібно вчасно подбати про отримання дозволу на працевлаштування, оформивши усі необхідні документи та сплативши відповідні збори. Це важливий юридичний захід, який забезпечує легальність перебування та зайнятість іноземця в нашій країні.