Звільнення в умовах воєнного стану
Від початку повномасштабного вторгнення, трудове законодавство зазнало багато змін. Особливо зачепило питання звільнення працівників. Перелік прав та обов’язків працівників та роботодавців щодо звільнення зазнав суттєвих змін.
При цьому наші юристи вже готові надати відповіді на найпоширеніші запитання щодо звільнення, навіть в умовах воєнного стану. Пропонуємо нижче з ними ознайомитись.
Звільнення у Києві та взагалі в Україні має ряд специфічних нюансів. на які доволі часто не звертають уваги, під час такої процедури. Але ми допоможемо вам розібратись із основними хитрощами трудового законодавства в питанні звільнення з підприємства.
За потреби складання індивідуальної індивідуальної заяви про звільнення за власним бажанням та без поважних причин, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Звільнення за власним бажанням: про що необхідно знати заявнику?
В період військового стану, значно розширився перелік підстав для звільнення за власним бажанням, коли працівнику немає потреби повідомляти роботодавця про своє звільнення за два тижні. Зокрема мова в основному йде про звільнення з підприємств, які розташовані в районах проведення бойових дій, де існує висока загроза життю працівників.
Законодавець також пропонує альтернативу для звільнення, у разі, якщо ви плануєте виїзд за кордон, або у безпечну місцевість в межах України, але не плануєте деякий час провадити діяльність - існує можливість тимчасово призупинити дію трудового договору.
Саме тому, спеціалісти зі сфери трудових спорів рекомендують виважено підійти до прийняття рішення про звільнення за власним бажанням, а у такому разі - відповідально поставитись до написання заяви, адже роботодавець має право його не розглянути або відхилити. Якщо точніше - за нововведенням, це перестало бути обов’язком роботодавця.
Наші фахівці рекомендують попередньо отримати фахову консультацію юристів у сфері трудових спорів, аби сформулювати заяву на звільнення в Україні кращим чином, аби досягти бажаного результату.
Складаємо заяву про звільнення за власним бажанням
Заява про звільнення за власним бажанням зазвичай має усталену форму, та може мати мінімальні розбіжності. Заява про звільнення завжди буде залежати від підстав для звільнення: за власним бажанням, за рішенням двох сторін, за власним бажанням з поважних причин абощо.
Структура заяви складається з таких типових частин:
● Шапка заява (на чиє ім’я складається та дані заявника);
● Основна частина (викладення прохання про звільнення та посилання на підстави);
● Додатки (у разі наявності, для підтвердження поважних причин)
При цьому, фахівці рекомендують завжди робити посилання на чинну нормативну базу, яка буде підтверджувати ваше право на звільнення. Заяву на звільнення необхідно складати згідно чинних норм Кодексу Законів про Працю.
Якщо необхідно провести аналіз заяви про звільнення за власним бажанням, або розробити індивідуальний документ, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон заяви про звільнення за власним бажанням
Кращі юристи у сфері трудового законодавства та спорів вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок заяви на звільнення за власним бажанням у Києві стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
● Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
● Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
● Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.
Наша команда турбується про кожного клієнта, тож у разі виникнення проблем оперативно допоможе у вирішенні Вашого запитання!