Зміна розміру статутного капіталу
Статутний капітал відіграє важливу роль у функціонуванню юридичної особи, наприклад, ТОВ. Завдяки визначенню розміру капіталу призначається розмір виплат та внесків, за якими юридична особа може підписувати угоди.
Статутний капітал — гроші та майно, що переведено в грошовий еквівалент. Будь-які зобов’язання перед контрагентами керується його розміром. Зміна розміру статутного капіталу може відбуватися під впливом різних чинників: законодавства, внесення майна, інвестицій, ліцензій, виду діяльності товариства.
Інформація про розміри статутного капіталу містяться у відкритому доступі, тобто у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Тому оновлення інформації про зміну статутного капіталу є обов’язковим. Ви повинні державно зареєструвати збільшення чи зменшення капіталу.
Для внесення змін радимо звернутися до нашого адвоката, що працює з юриспруденцією в бізнес секторі.
При яких обставинах відбувається зміна статутного капіталу
Закон України передбачено мінімальні розміри статутного капіталу. Якщо компанія займається фінансовою діяльність — капітал має бути не менше 3 мільйонів гривень, за умови однієї ліцензії, та 5 мільйонів, якщо компанія має понад дві. В інших випадках юридична особа може зменшувати або збільшувати свій статутний капітал.
Зміна статутного капіталу може відбуватися у разі якщо були залученні нові інвестиції. Тоді відбувається доповнення. Також нерозподілений прибуток може впливати на розмір капіталу. В кінці року засновники можуть перевести прибуток у дивіденди або реінвестиції. Якщо цього не сталося, то можна провести процедуру збільшення статутного капіталу.
Загалом існує два виду вкладів, при зміні статутного капіталу ТОВ варто орієнтуватися саме на те, яким шляхом ви хочете його змінити: грошовими вкладами чи майновими.
Як зареєструвати зміни в статутному капіталі?
Щоб внести зміни потрібно провести загальні збори учасників, де буде оформлено документ, що засвідчить зміни та спільне рішення. Перед цим можна звернутися до адвоката, це полегшить пошук шляхів зміни розміру статутного капіталу та допоможе правильно оформити Рішення загальних зборів учасників (Рішення єдиного учасника).
Законом також регулюється список документів, що потрібно буде оформити для зміни статутного капіталу. Юрист збере все необхідне і передасть до Єдиного державного реєстру. Детальний розбір цієї практики можна знайти в ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Документи, які необхідно підготувати для змін статутного капіталу
Частина перша модельного статуту Кабінету Міністрів України передбачає перелік документів, що потрібно подати особі щодо зміни статутного капіталу. Крім того, додаються рішення уповноваженого органу управління. Якщо зміни стосуються зменшення додатково подаються документи, що засвідчують внесення плати за оприлюднення повідомлення.
Зібрати весь пакет документів допоможе юрист. Але загальний перелік для зміни статутного капіталу складається з:
● заяви на зміну відомостей;
● чеку сплати адміністративного збору;
● рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника);
● примірник, що засвідчує повноваження представника;
● довіреності щодо внесення змін в ЄДР.
Зміна статутного капіталу разом з адвокатом
Послуга щодо внесення нових відомостей до Єдиного державного реєстру та зміни розміру статутного капіталу юридичної особи допоможе правильно підготувати всі документи. Робота з адвокатом від самого початку полегшує підготовку та допомагає знайти методи збільшення чи зменшення капіталу. У результаті правильно оформленні документи допоможуть внести зміни до Єдиного державного реєстру швидко та без відмов.
Підготовка протоколу для зміни статутного капіталу
Після звернення юрист визначить шляхи, якими можна зменшити чи збільшити статутний капітал юридичної особи. Після цього підготує та оформить відповідне Рішення загальних зборів учасників (Рішення єдиного учасника).
Отримання виписки про зміну розміру статутного капіталу
Юрист буде супроводжувати клієнта при внесенні всіх відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, що допоможе уникнути помилок при подачі документів. Клієнт отримає Опис. А юрист простежить за внесенням змін до ЄДР та повідомить, коли можна отримати виписку.