Як і хто має право отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Україні
Отримання тимчасового посвідки на проживання в Україні — можливість безперешкодно перебувати на території держави без необхідності оформлення додаткових віз. Посвідчення видається певний період. Практика показує, що найпоширенішими причинами для його отримання є шлюб з резидентом, робота, відвідування країни для освіти, релігійні цілі та деякі інші. Українське законодавство прописує докладні правила про те, як, скільки часу та на яких підставах можна легально перебувати на території нашої держави. Якщо іноземна особа планує перебувати в нашій країні довше, ніж 3 місяці, тобто скільки може дозволяти віза, варто оформити тимчасовий дозвіл на проживання.
Які можливості дає тимчасовий дозвіл на проживання
Наявність посвідчення дає фізичній особі, яка відвідала нашу країну певні додаткові права:
● Можна зареєструватися як фізична особа-підприємець.
● Члени сім'ї приїжджого мають право отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Україні.
● В українських фінансових установах можна оформити споживчий кредит.
● Ніхто не забороняє відвідувати та жити на території будь-якого населеного пункту країни.
● Ті, хто оформив тимчасовий дозвіл на проживання в Україні, мають можливість придбати автомобіль чи нерухомість на території держави.
Крім того, якщо виникла потреба виїхати за кордон, повернення не вимагає заповнення міграційної картки, але це лише у тому випадку, коли посвідчення ВНЖ ще має свою силу.
Дозвіл на тимчасове проживання в Україні: законні причини
Українське законодавство прописує певні умови, вони можуть дати право на отримання тимчасового посвідки:
● З метою возз'єднання сім'ї. Якщо людина є резидентом, відповідно її дружина чи дружина-іноземна особа може приїхати в країну та безпроблемно отримати тимчасовий ВНЖ в Україні, а в перспективі посвідчення для постійного проживання. Це ж правило стосується і тих ситуацій, коли країну відвідують діти громадянина держави або особи, яка отримала право на постійне проживання.
● Робота над проектами, пов'язаними із міжнародним співробітництвом українських компаній.
● Співпраця з релігійними установами, які мають реєстрацію біля країни.
● Працевлаштування - на правах укладання трудового договору. Зазвичай тимчасовий дозвіл на проживання в Україні оформляється разом з отриманням документа на дозвіл через Центр зайнятості.
● Робота над певними проектами в іноземних компаніях або їх відділеннях.
● Діяльність, пов'язана з виступами, розвитком вітчизняної культури, освіти та науки.
● Навчання в установах середньої та вищої ланки.
● Робота, спрямовану на благодійні цілі.
Отримати тимчасовий дозвіл на проживання іноземцю в Україні не заборонено і у разі, коли він представляє ЗМІ або планує здійснювати будь-яку іншу кореспондентську діяльність.
Чи можна втратити право на тимчасове проживання в Україні
У ряді випадків особа, яка отримала тимчасовий дозвіл на проживання в Києві або в будь-якому іншому місті, може втратити право перебування в країні. Це відбувається, якщо спочатку було надано неправдиву інформацію або використано фальшиві документи, що стали підставою для видачі дозволу. До цієї групи також входять особи:
● Ті, хто припинив свою цільову діяльність. Наприклад, сталося звільнення з роботи чи відрахували з навчальної установи.
● На яких відкрито кримінальне провадження.
Також тимчасовий дозвіл на проживання в Україні для іноземців стає недійсним, якщо їхні дії загрожують безпеці держави та українських громадян — їхньому життю, здоров'ю чи дії осіб мають терористичний підтекст. Крім того, посвідчення анулюється, якщо стосовно фізичної особи є судове рішення щодо депортації з країни.
Як отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Україні
На погляд порядок дій зрозумілий і простий. Умовно можна виділити кілька заходів, пов'язаних із оформленням тимчасового ВНЖ.
Насамперед потрібно зібрати документи та здати повний пакет у відділення служби Міграції. Слід звернути увагу на той факт, що всі іноземні особи, які прибувають, щоб подати заявку на тимчасовий дозвіл на проживання в Україні, документи здають лише тоді, коли знають, де оформлювати реєстрацію, оскільки це є обов'язковою вимогою.
Якщо пакет документації в порядку та особа діє на легальних умовах, приблизний середній термін оформлення посвідчення становить 5 днів. Як тільки посвідчення буде одержано, потрібно протягом місяця обов'язково зареєструвати прописку.
Як тільки тимчасовий дозвіл на проживання в Києві (Україні) перестав діяти, а посвідчення видається на рік, за наявності підстав можна продовжити його або здати до Міграційної служби та виїхати з країни.
Як оформити тимчасовий дозвіл на проживання в Україні за допомогою професіоналів
Оформити тимчасовий ВНП може бути непростим заходом, пояснюється це тим, що чинні норми та правила періодично змінюються. Як правильно отримувати це посвідчення на момент звернення до держорганів, знають досвідчені юристи, які працюють у цій галузі. Вони допоможуть оперативно та безпроблемно оформити документ. Слід лише враховувати, якщо ви хочете отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Україні, ціна послуг професіонала залежить від випадку і визначається індивідуально.
Спочатку юрист аналізує ситуацію. Він знайомиться з наявними документами клієнта та згідно зі статтею 4 закону України “Про правовий статус…” з'ясовує, які підстави є у громадянина для надання посвідчення на право тимчасового проживання. Крім того, до обов'язків спеціаліста входить перевірка законності перебування особи на території держави, керуючись відповідним нормативним актом Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року.
Тимчасовий дозвіл на проживання в Україні: документи
Щоб розпочати роботу, юристу знадобиться закордонний паспорт клієнта. Також потрібно підготувати документи, які дадуть право отримати тимчасовий дозвіл на проживання на рік в Україні. Як правило, це:
● Підтвердження шлюбу або народження дітей - відповідні свідоцтва.
● Офіційний дозвіл на роботу.
● Договір із навчальним освітнім закладом тощо.
Якщо є, то потрібно надати поліс медичного страхування, іноземний паспорт, він має бути завірений у нотаріуса. Коли якогось виду документа немає, з метою успішно отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Україні юрист насамперед займається підготовкою документів, що бракують. Усі витрати на їх оформлення клієнт оплачує додатково.
Після того, як у пакет офіційних паперів сформовано, юрист відвідує територіальний підрозділ Державної Міграційної служби самостійно, за наявності довіреності або разом із клієнтом. У процесі взаємодії з держорганами доведеться сплачувати адміністративні збори та витрати. Далі фахівець моніторить роботу міграційної служби та за фактом отримання посвідчення інформує про це клієнта, передає його на руки.
Якщо потрібно подати заявку на тимчасовий дозвіл на проживання в Україні, вартість, перелік документів та інші моменти ви зможете уточнити у юристів, зв'язатися з якими пропонуємо через наш онлайн-сервіс.