Постійний вид в Україні: особливості отримання
В даний час можна отримати право на постійне проживання та ведення діяльності у нашій державі. Для цього потрібно оформити спеціальне посвідчення — це стосується всіх іноземних осіб і тих, хто не має певного громадянства. Те, як відбувається отримання посвідки на проживання в Україні, яка послідовність оформлення цього дозволу та список осіб, які можуть претендувати на це, докладно прописується у чинному законодавстві.
Для кого доступне отримання постійного посвідки на проживання
Посвідка на постійне проживання в Україні набувають лише певні особи, проте він досить широкий. Виділяється кілька груп громадян, тією чи іншою мірою мають відношення до держави.
Оформлення ПМП в Україні: група №1
Фізичні особи, які прибувають в Україні за квотою іммігранта, до них належать:
● Діячі науки та культури, робота яких може принести користь країні.
● Профільні майстри технічного та інших напрямів за умови, якщо Україна потребує їх послуг.
● Особи, які інвестують в економіку країни понад 100 000 доларів США.
● Родичі родичі. Постійний ВНЖ можуть отримати бабуся, дідусь, брати та сестри, онуки тощо, але за умови — прямий родич має бути резидентом або мати право на постійне проживання.
● Особи, що належать до категорії колишніх резидентів.
● Подружжя, законні батьки та діти людини, яка переїжджає в Україну.
Особи та громадяни, які отримали статус біженця та проживають на території країни 3 роки.
Постійний дозвіл на проживання в Україні також отримують жертви злочинів, пов'язаних зі свободою особистості. У такому разі оформити посвідчення можна лише через 3 роки постійного проживання на території держави із цим статусом.
ПМП в Україні для іноземців: група №2
До цієї групи відносять наступних фізичних осіб:
● Один із подружжя, але за умови, якщо шлюб зареєстрований вже понад 2 роки і другий подружжя має статус резидента України.
● Батьки та діти громадян-резидентів України.
● Особи, які мають право отримати ПМП за принципом територіального народження.
● Іноземці, які є піклувальниками або опікунами громадян України.
● Особи, яким потрібен дозвіл на постійне місце проживання у зв'язку з появою інтересу до нього з боку держави.
● Українці, а також їх подружжя та/або діти, які тривалий час проживають за кордоном.
Оформлення посвідки на проживання: нюанси
Як правило, найпростіше здійснюється оформлення ПМП в Україні, якщо людина вже фізично перебуває в країні. Якщо він постійно мешкає за кордоном, але бажає мати ПМП, потрібно спочатку отримати право на в'їзд. Після цього консульство в Україні надає йому візу, дійсну рік.
Тих, хто планує переїзд в Україну, також цікавить, де отримують посвідку на проживання. Процедура здійснюється у відповідних відділеннях у справах громадянства, вони входять до системи МВС. Після цього громадянин набуває статусу іммігранта і тепер, на відміну від осіб без громадянства та іноземців, він може влаштуватися на роботу, при цьому отримувати дозвіл на роботу в країні не потрібно. Також йому не потрібна віза для в'їзду на територію держави, немає потреби мати дозвіл на перебування.
Чому отримати постійний посвідку на проживання в Україні зручно та вигідно
Оформлення ПМЗ доступне особам іноземного походження та тим, хто не має громадянства, це дає їм величезні переваги, зазначимо деякі з них.
Можна будь-якої миті перетинати кордон України без оформлення та суворо обмежених термінів. У той час як допустимий період перебування в Україні для решти осіб обмежується короткостроковим періодам, максимальний становить 90 днів.
Отримання постійного посвідки на проживання в Україні дозволить позбавитися необхідності мати дозвіл на працевлаштування або обтяжувати заходом щодо оформлення цього документа компанію, яка бере іноземці на роботу за трудовим договором.
Немає обмежень щодо посади. У той час як у разі отримання дозволу на працевлаштування людині, яка планує обійняти керівну посаду, доведеться доводити, що вона необхідна в інтересах компанії або держави.
В Україні ПМП виключає низку витрат, наприклад, на медичну страховку, збір у консульство, тоді як такі платежі є обов'язковими для тих, хто отримав візу та тимчасовий ВНЖ.
Термін безперервного проживання у країні не обмежений. У той час як тимчасовий дозвіл на проживання має терміни — документ потрібно продовжувати щороку.
Однак, слід пам'ятати, що отримання ПМП в Україні не означає, що надалі можна забути про організаційні моменти. Посвідчення потрібно міняти після досягнення 25 років, потім у 45 років.
Постійний дозвіл на проживання в Україні: документи та допомога юристів
Іноземці, а також особи без громадянства, які планують прибути в Україну або держави, які вже прибули на територію, з метою оформити ВНЖ, часто звертаються до юристів, які спеціалізуються на цьому питанні. Це дозволяє істотно скоротити час і полегшити процес оформлення посвідчення. Проте юристи працюють строго за певним планом.
У першу чергу при знайомстві з клієнтом фахівець аналізує ситуацію, що розглядається, розглядаючи документацію, яка є у клієнта. Потім він з'ясовує справжні цілі отримання посвідки на проживання і визначає, до якої категорії, першої чи другої, належить клієнт. Після цього обов'язковою роботою юриста є визначення законності перебування клієнта біля України. Свої висновки він робить на підставі ухвали Кабінету Міністрів від 15 лютого 2012 року. За підсумками проведених заходів юрист робить висновок, чи можна отримати посвідчення.
ПМП в Україні: документи, які потрібні юристу
Про те, які точно знадобляться документи для постійного посвідки на проживання в Україні, сказати складно, оскільки перелік визначається в індивідуальному порядку. Зазначимо папери, які точно можуть стати в нагоді, вони потрібні, щоб юрист зміг грамотно проаналізувати ситуацію та розпочати свою роботу:
● Закордонний паспорт.
● Документ, що підтверджує право тимчасового проживання (за наявності).
● Документи, які підтверджують, що людина має всі підстави для ПМП, тобто, по суті, може іммігрувати до України. Такими можуть бути свідоцтво про народження, укладення шлюбу тощо. папери, що визначаються законодавством України. Тривалість списку залежить від цього, якої категорії клієнт належить.
Коли документи на постійний посвідку на проживання в Україні зібрані, юрист звертається до підрозділу державної міграційної служби за місцем перебування. Клієнту також слід розуміти, що в процесі оформлення посвідчення на нього чекають адміністративні витрати, наприклад, обов'язкові збори, переклади, нотаріальні запевнення тощо. Ця додаткова плата не входить до послуг юриста.
Протягом усього періоду розгляду документів завданням юриста є моніторинг процесу дозволу на постійний посвідку на проживання у Києві чи будь-якому іншому місті країни. Періодично фахівець інформує клієнта про те, як просувається справа, орієнтує терміни готовності документів до отримання. Щойно юрист отримує офіційний дозвіл, формує пакет документів на посвідчення.
Скільки коштує дозвіл на проживання: від чого залежить ціна
Не можна сказати точно, як дорого отримати ПМП в Україні, оскільки багато залежить від того, до якої групи емігрантів ставиться громадянин, скільки і в якому стані знаходяться документи. Проте вже найближчим часом ви можете організувати оформлення постійного посвідки на проживання в Україні, якщо скористайтесь можливостями нашого онлайн-сервісу.