Не виплачують ЗП
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Працювала 3 місяці на неофіційній роботі. 2 місяці виплачували зарплатню, а в середині 3-го я сказала, що звільняюсь. Допрацювала 3 місяць до кінця. За останній місяці ЗП не віддали. На телефон і смс не відповідають. Підкажіть куди звертатись і що потрібно зробити, щоб забрати гроші. ( Є фото і відео докази того, що я працювала там)”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
26.01.2023 20:47:24 Якщо були офіційно працевлаштовані - звертайтесь до суду. Також можете подати скаргу до Державної служби України з питань праці.
26.01.2023 20:58:21 Вони дійсно вам нічого не винні, тому що якісь права мають офіційно працевлаштовані особи. ЯКщо ви хочете їм насолити - можна скаржитись в Держпрацю про те, що підприємство має неофіційних працівників, можна в поліцію, податкову. Але це довгий шлях і нефакт, що ви отримаєте свої гроші. МОжна писати позов в суд, що ще довше - про визнання трудових відносин і стягнення плати. Оскільки ви працювали неофіційно, то навіть важко довести скільки вам мали заплатити. Висновок - працюйте тільки офіційно, якщо хочете користуватися правами працівника, а роботодавець ніс якусь відповідальність.
26.01.2023 21:12:25 Пишете заяву в держпрацю та в прокуратуру . Далі позовна заява про стягнення ЗП
26.01.2023 22:15:42 Вітаю. Я б радив Вам подати письмову заяву про виплату коштів під погрозою звернення до Держпраці, податкової та суду. Якщо не виплатять і після цього, тоді дійсно звертатись до Держпраці та податкової зі скаргами.
26.01.2023 23:54:08 У разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені статтею 116 КЗпП, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців. ( ст.117 КЗпП України). При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум роботодавець повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування у разі, якщо спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору, але не більш як за період, встановлений частиною першою цієї статті.
27.01.2023 08:17:40 Доброго ранку. Якщо є докази, звертайтесь до суду, за позов про стягнення зарплати судовий збір не сплачується. Дякую.
27.01.2023 14:39:08 Щоб поскаржитись на невиплату заробітної плати, можна зателефонувати на номер “гарячої” телефонної лінії Міністерства соціальної політики з питань виплати заробітної плати. Фахівці Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю беруть безпосередню участь у роботі гарячої лінії. При відмові виплатити заробітну плату або інші виплати, працівнику слід звернутися до поліції із заявою про невиплату заробітної плати та притягнення винних осіб до відповідальності. Також можна звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованої заробітної плати та відшкодування завданої її невиплатою шкоди. Відповідачем за такими позовами має бути підприємство, установа чи організація, а не керівник, який може бути притягнутий до відповідальності.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717