Позов до суду за невиплату аліментів
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добридень! Батько моїх дітей не сплачує аліменти більше двох років, підкажіть, як бути у цій ситуації, знаю, що можу подати до суду, з якою заявою йти і які документи прикладати?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
18.11.2022 10:14:17 Доброго дня. Потрібно взяти у виконавчій службі довідку про заборгованість за період, вирахувати пеню. До позовної заяви в такому випадку додається зазвичай, паспорт і код, рішення суду по аліментам, довідка про заборгованість, довідкам місця проживання Вашого та дитини. Впринципі цього може бути достатньо.
18.11.2022 10:20:43 Вітаю, шановний клієнте! Я б Вам рекомендувала звернутись до виконавця (якщо вже є провадження про стягнення аліментів) і щоб виконавець передав матеріали про заборгованість в поліцію і буде кримінальна справа проти колишнього за борги по аліментам.
18.11.2022 10:37:40 Доброго дня. Вам необхідно скласти позовну заяву про стягнення боргу по аліментах, можете найняти адвоката. Дякую.
18.11.2022 10:46:22 Доброго дня, по-перше, чи є у вас рішення суду щодо стягнення аліментів з батька дітей. Якщо є, то чи ви звертались у виконавчу службу. Якщо, так, то потрібно звертатись до державного виконавця, щоб він нарахував пеню та шьраф, наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно, заборонив виїзд за кордон, звернувся до суду щодо притянення до адміністративної відповідальності, у поліцію про притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо ви не звертались до суду з позовом чи заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів, то вам необхідно це зробити. До такого позову чи заяви додати свідоцтва про народження дітей, довідку про проживання ваших дітей з вами тощо.
18.11.2022 10:48:37 Добрий день. Збираєте повний пакет документів за переліком (наданий у наступному абзаці); Подача заяви на аліменти: подаєте до районного суду, позовну заяву “Про стягнення аліментів на утримання дитини”; Отримуєте рішення суду та виконавчий лист; Надсилаєте виконавчий документ за місцем роботи Платника аліментів АБО подаєте заяву про відкриття виконавчого провадження разом з оригіналом виконавчого документу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця. Перелік документів, який необхідний для присудження виплат: позовна заява; докази наявності доходів, рухомого/нерухомого майна у Відповідача; копія свідоцтва про народження спільної дитини (дітей); копія довідки про склад сім’ї (підтвердження факту проживання дитини з Позивачем) – де взяти довідки про склад сім’ї? або Довідка з ЦНАП про місце реєстрації Вас та дитини за однією адресою; копія рішення суду про розлучення або копія свідоцтва про розлучення; копія паспорта Позивача з пропискою.
18.11.2022 11:08:02 Добридень. Стаття 194 Сімейного кодексу України передбачає можливість призначення аліментів за минулий час.Така можливість стягнути аліменти за минулий період є виключенням із загального правила і доступна якщо: раніше аліменти не стягувалися; позивач доведе що він вживав заходи щодо одержання аліментів з відповідача, а відповідач ухилявся від надання утримання дитині. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років. Процес доказування в таких справах є досить складним. Адже якщо особа не зверталась про призначення аліментів, то вважається, що інший з батьків належним чином виконував свої обов’язки по утриманню. Доказами того, що позивач намагався отримати аліменти можуть бути, наприклад: спроби встановити місце проживання, місце роботи, справжній розмір заробітку відповідача; також інші письмові докази, які підтверджують звернення позивача до відповідача з вимогою про сплату аліментів.
18.11.2022 16:05:19 Так, у такому випадку Ви маєте право звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей (якщо діти неповнолітні, тобто – до 18 років), або із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Місце звернення: до районного суду за Вашим місцем реєстрації проживання, або за місцем проживання Відповідача. Сімейний Кодекс України регулює умови та порядок стягнення аліментів. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі доста
18.11.2022 17:44:58 Із запитання не зрозуміло чи сплачував батько аліменти раніше, чи відкрите виконавче провадження. Для отримання рішення про стягнення аліментів подається позовна заява про стягнення аліментів , достатньо надати свідоцтва про народження дітей, свій паспорт та ідентифікаційний код. Більш детальний перелік документів можна визначити після уточнення відповідних деталей.
18.11.2022 19:14:58 Доброго дня. Слід звернутися до суду (за місцем Вашого проживання або за місцем проживання батька), із позовною заявою про стягнення аліментів, або про видачу судового наказу (отсанній видається досить швидко), від сплати аліментів Ви звільнені. Документи: сама заява (складається адвокатом), копія Вашого паспорту, податкового коду, свідоцтво про народження дітей, довідка про місце проживання дітей (потрібно для судового наказу), паспорт та податковий код батька (за наявності). Згідно з частиною третьою статті 181СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі та виплачуються щомісячно. Тобто саме Ви вибираєте спосіб стягнення (частка 1/4, 1/3 тощо, або 2000 грн. наприклад). Якщо батько не працює офіційно, Вам вигідно просити в частці. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
18.11.2022 19:40:49 Так, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 % суми заборгованості. Якщо ж заборгованість становить 2 роки – накладається штраф у розмірі 30 % від такої суми. А для заборгованостей в 3 роки та більше застосовується штраф у розмірі 50% від суми несплачених платежів. У всіх інших випадках стягувач має право звернутись з позовною заявою до суду про стягнення неустойки за несплату (пені) аліментів - 1% Позови до боржника пред'являються в суд за місцем його проживання або перебування, або за місцем реєстрації та/або проживання чи перебування позивача. Позивач при стягненні неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняється від сплати судового збору. Звертайтесь.
19.11.2022 16:34:38 З позовною заявою про стягнення аліментів, додавати треба свій паспорт, відповідача паспорт, документи про шлюб/ розлучення, документи на дитину, довідка про склад родини.
20.11.2022 02:28:09 Зверніться до адвоката, він грамотно складе позов про стягнення пені за несплату аліментів, зробить всі підрахунки і швидко збере документи. Також зверніться в поліцію із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ухилення від сплати аліментів. Це реально працює.
20.11.2022 08:27:16 До суду подається позовна заява про стягнення аліментів. Базовий пакет документів до заяви такий: 1.Ваш паспорт (копія); 2.Ваш ідентифікаційний номер (копія); 3.Свідоцтва про народження кожної дитини (копії); 4.Свідоцтво про шлюб (якщо зберіглась копія) або витяг про розірвання шлюбу; 5.Паспорт та ідентифікаційний код батька дітей (копія). Замовити послугу "Стягнення аліментів" можете на цьому сайті.
21.11.2022 19:21:10 В даному випадку необхідно звертатись в поліцію з заявою про відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 164 КК України "Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів)", лише в разі якщо у діях батька є ознаки злісного ухилення, а саме будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів. Також Ви можете звернутись до суду з позовом про стягнення пені за прострочення сплати аліментів. До позовної заяви додаєте: рішення суду про призначення аліментів, документи з виконавчої про періоди прострочення та суму заборгованості по аліментах станом на час подачі позову).
22.11.2022 00:55:25 Право на звернення до суду за примусовим стягненням аліментів має той з батьків, з ким проживає дитина, або безпосередньо дочка, син, які продовжують навчання (стягувач) (ч. 3 ст. 181 та ч. 3 ст. 199 СК). Для присудження аліментів стягувач має звернутися до місцевого загального суду із заявою про видачу судового наказу, або із позовною заявою. Звернення до суду відбувається за правилами альтернативної підсудності, яка надає стягувачу право обрати суд, до якого він звернеться із заявою чи позовом. Так, звернутися до місцевого загального суду стягувач може як за місцем власного проживання, так і за місцем проживання платника аліментів (боржника) (ч. 1 ст. 28 ЦПК). Зразок заяви https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%97%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BA_%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D0%B7%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D1%81%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2_%D0%
24.11.2022 13:09:57 Доброго дня! У Вашому випадку необхідно звернутися до суду із позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини. Стосовно додатків, то необхідно також подати: копію паспорту та рнокпп, копію свідоцтва про шлюб (за наявності) або ж свідоцтво про розірвання шлюбу/рішення суду, копію свідоцтва про народження дитини, копію довідки про склад сім'ї, за можливості отримання довідку про доходи батька дітей.
01.12.2022 16:46:00 Ви подаєте до суду позовну заяву про стягнення аліментів. В позові описуєте всю ситуацію. Додаєте до позову документи: свідоцтво про розлучення (або інший документ про свідчить факт розлучення), паспортні дані свої та реєстраційні документи дитини.
07.12.2022 17:08:15 Я готовий надати Вам відповідну консультацію
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470