Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
Сімейні конфлікти є одними з найпопулярніших правовідносин у сімейному праві.
- Під час вирішення сімейних спорів справа стосується не лише правових моментів, а й моральних принципів та цінностей людини.
- Це торкається справ щодо розлучень, підписання шлюбних договорів, розподілу майна між подружжям.
- Найбільш вразливими з моральної точки зору є справи щодо визначення місця проживання дітей після розлучення батьків, встановлення графіку зустрічей з дітьми та спілкування, а також стягнення з одного з батьків аліментів на утримання дитини.
- В цих всіх ситуація потрібен адвокат по дітям.
Юрист по дітях – це фахівець, який має знання в сімейному праві, відповідний досвід роботи.
Адвокат із захисту прав дітей це не лише правник, а й психолог, оскільки будь-який конфлікт несе в собі емоційні переживання клієнта.
Адвокат із захисту прав дітей своєю чергою має адвокатське посвідчення, яке надає можливість представляти інтереси клієнта в суді.
Також, хочемо зазначити, що сімейні конфлікти є доволі поширеними у цивільному праві, тому професіонали в цій сфері називають себе:
- сімейними адвокатами,
- юристами у сімейних справах,
- адвокатами зі сімейних справ.
Однак, їх функція одна єдина – це розв’язання сімейних проблем в тому числі й дитячих.
Доволі багато дітей живуть в повноцінних сім’ях, де враховуються їх інтереси. Але є сім’ї в яких порушують права дитини. Варто розглянути, що розуміють під захистом прав дітей.
Під правами дітей розуміють їх право мати маму й тата, догляд, харчування, житло, а також можливість реалізувати себе. Захист дитячих прав має на меті створення умов для належного життя, а також збереження від жорстокого поводження, насилля та іншої негативної поведінки. Україна ставить інтереси дитини понад суспільних інтересів.
Варто зазначити, що дитина має такі права, як:
1) можливість жити в сім’ї;
2) спілкування з родиною та друзями;
3) виражати свої емоції та думки;
4) належне лікування;
5) здобуття освіти;
6) зміну імені.
Якщо права дитини порушуються будь-ким батьками, сторонніми людьми, однолітками, то обов’язково ці права треба захищати. Людина, яка поводить себе погано з дітьми, притягується до відповідальності.
Права дитини захищають такі органи, як:
1) опіка, яка контролює чи дитина підлягає належному догляду та освіті. Саме органи опіки влаштовують дітей в родини або притулки;
2) прокуратура, яка може брати участь у розгляді справ щодо позбавлення батьківських прав на дитину. Також, прокуратура може не надати згоду на усиновлення конкретної дитини;
3) поліція, яка присутня під час відібрання дитини на підставі судового рішення. Також, поліція займається розшуком батьків, які залишили своїх дітей та не виховують їх.
Зазвичай, для того, щоб захистити права дитини необхідно звернутися в органи опіки та піклування або в прокуратуру та повідомити інформацію.
Надалі представники опіки їдуть на місце та з’ясовують всі обставини. Вже після цього, якщо підтверджуються порушення, то відповідні органи звертаються до суду з позовом. Останнім етапом буде прийняття судом позитивного рішення.
Якщо ви стали свідками жорсткого поводження з дітьми, адвокат у справах дітей зможе надати консультацію, щодо подальших дій для захисту дитини.