Батьківські права за кордоном
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я наразі мобілізований у ЗСУ. На початку війни колишня дружина вивезла наших малолітніх дітей у Німеччину. Без мого письмового дозволу. Наразі я не маю контакту із дітьми. Колишня їх у цьому обмежує. Також не знаю точної адреси проживання дітей, та підстав, на яких вони там знаходяться.Як я можу реалізувати свої батьківські права, та отримати необхідну інформацію щодо дітей за кордоном?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
31.10.2022 00:13:43 Вам необходимо обратиться в суд с иском об устранении препятствий в общении с детьми.Это решение потом через Минюст отправите в Германию на исполнение
31.10.2022 02:22:48 1. Ви можете направити запит до ДПС ( Державної прикордонної служби України) стосовно перетину кордону Вашою колишньою дружиною з Вашими дітьми, в якому можете запитати чи перетинала кордон Ваша колишня дружина. 2. Ви можете направити запит до Консульства України в тій країні, де на даний час перебуває Ваша колишня дружина разом з Вашими дітьми. Рекомендую заключити договір з адвокатом для представлення Ваших інтересів, оскільки дане питання буде вимагати часу та подальшого контролю. Якщо буде необхідність звертайтеся. Буду рада допомогти!
31.10.2022 08:53:16 Виїзд дітей без згоди одного із батьків було дозволено у зв'язку з веденням воєних дій на території України. Тож тут бездіяльності з боку органів ДПСУ немає. Питання про сприяння поверненню дитини з-за кордону на територію України та забезпечення реалізації права доступу до дитини регулюється Порядком виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 952. Звернутись потрібно до Міністерства юстиції України, або до його територіального органу, а також до Центрального органу іноземної держави, до якої дитину вивезено. В кожній ситуації потрібно детально вивчати обставини. Раджу замовити послугу "Правовий висновок", в якому буде детально розписано алгоритм звернення та можливих дій.
31.10.2022 09:15:37 Дружина мала право вивести дитей під час військового стану без вашого дозволу. Статті 8 та 21 Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей надають особі, яка має право звертатися із заявою про повернення дитини/забезпечення реалізації прав доступу до дитини, право вибору до якого органу звернутися з такою заявою, зокрема до: ▷ Міністерства юстиції України безпосередньо: в електронній формі на електронну пошту: callcentre@minjust.gov.ua та поштовим зв’язком, якщо можливо, на адресу: вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001 або до його територіального органу (Міжрегіональні управління Міністерства юстиції в областях). Тобто потрібно звернутися із заявою про забезпечення реалізації права доступу до дитини відповідно до Міністерства юстиції - зміст заяви в постанові КМУ від 10 липня 2006 р. № 952 Про виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей".
31.10.2022 09:42:28 Добрий ранок. Варіант у цій ситуації - встановлення графіку і місця побачень з дітьми.
31.10.2022 11:12:38 Для реалізації своїх батьківських прав користуйтесь наступним алгоритмом: Вкажіть дані людини, від якої ви дізналися про незаконне вивезення дитини: ПІБ, контактний номер телефону, фізичну та електронну адреси. Зверніться до ДПС з запитанням, щодо перетину корону дитиною посилання https://dpsu.gov.ua/ua/handling Подайте в Міністерство юстиції заяву: • Про повернення неповнолітнього; • Про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка знаходиться на території іншої країни. Можна звертатися з двома заявами одночасно. Відповідно до порядку виконання конвенції про цивільно правові аспекти міжнародного викрадення дітей, мін’юст відповідає за допомогу в поверненні дитини, вивезеної за кордон без згоди одного з батьків. Мінюст звертається до уповноважених органів України та інших держав з проханням про допомогу у виявленні місця перебування неповнолітньої особи та сприянні її добровільному поверненні на батьківщину. Мін’юст повідомляє заявникув елект формі
31.10.2022 11:21:31 Доброго дня. Ваше питання має практичне вирішення, На жаль в межах об'єму цієї консультації, повної відповіді надати неможливо через обмеження по кількості знаків. Вирішення Вашого питання знаходиться в межах Декларації прав дитини та Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року, Суть Конвенції полягає в тому, що один із батьків (або будь-яка інша особа, якій належать права піклування про дитину) не має права одноосібно приймати рішення про зміну місця проживання дитини та, зокрема, вивозити її в іншу державу. У разі, якщо другий з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників не заперечує проти постійного місця проживання дитини на території іноземної держави, він може ініціювати процедуру щодо забезпечення реалізації права доступу до дитини на підставі статті 21 Конвенції. Зверніться за отриманням повного правового висновку по цьому питанню щоб було можливо надати Вам практичну допомогу щодо відновлення Вашого права.
31.10.2022 13:18:42 В умовах воєнного стану виїзд за кордон дітей дозволяється без нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків, на підставі свідоцтва про народження дитини. (п.2-3. Постанови Кабінету Мінінстрів Укрїни від 27 січня 1995 р. N 57 Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України. Права та інтереси громадян України за кордоном захищають консульські установи України. Контакти консульських установ України на офіційному сайті МЗС України за посиланням в мережі Інтернет https://mfa.gov.ua/embassies. Що можна зробити, звернутися до консульства України з відповідним запитом щодо надання інформації постановлення на консульський облік дитини, набуття/чи не набуття статусу біженця/отримання тимчасового захисту. Окрім того, отримати відповідну інформацію можна спробувати через Національну соціальну сервісну службу України. Отримати інформацію про перетин дитиною кордону, звернутися з запитом до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби.
31.10.2022 13:35:22 Доброго дня. Для початку подайте заяви до Міністерства юстиції про поверненнямалолітніх та про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка знаходиться на території іншої країни. Деталі прочитайте за посиланням https://visitukraine.today/uk/blog/888/how-to-return-a-child-from-abroad-if-one-of-the-parents-took-him-out-without-the-consent-of-the-other#:~:text=Можна%20звертатися%20з%20двома%20заявами,без%20згоди%20одного%20з%20батьків. Буду вдячний за оцінку консультації.
31.10.2022 18:59:45 Доброго дня! Якщо діти були вивезені без вашого відома і ви вважаєте ці дії неправомірними, раджу в першу чергу звернутись із відповідною заявою до органів внутрішніх справ (можу допомогти подати). Вказане допоможе встановити міцезнаходження дітей. В подальшому із залученням консульських установ буде вжито заходів для можливості повернення дітей в Україну. Також , питання побачення з дітьми треба врегулювати подавши відповідну заяву до суду або уклавши угоду із колишньою дружиною ( можу з цим допомогти).
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470