image

Батьківські права за кордоном

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 102 01.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я наразі мобілізований у ЗСУ. На початку війни колишня дружина вивезла наших малолітніх дітей у Німеччину. Без мого письмового дозволу. Наразі я не маю контакту із дітьми. Колишня їх у цьому обмежує. Також не знаю точної адреси проживання дітей, та підстав, на яких вони там знаходяться.Як я можу реалізувати свої батьківські права, та отримати необхідну інформацію щодо дітей за кордоном?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
31.10.2022 09:06:52
Спирайтесь на Конвенцію про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року. Суть Конвенції полягає в тому, що один із батьків не має права одноосібно приймати рішення про зміну місця проживання дитини та, зокрема, вивозити її в іншу державу. А у випадку виникнення такої ситуації дитина має бути негайно повернута в державу свого постійного проживання для того, щоб компетентний орган саме цієї держави як держави постійного місця проживання дитини прийняв рішення про визначення місця проживання дитини та участь у її вихованні батьків.Зверненіться із заявою про повернення дитини із-за кордону в Україну або із заявою про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка постійно проживає за кордоном до Мінюсту або до Центрального органу іноземної держави, де Ваша дитина тимчасово проживає.Рекомендовано ініціювати питання повернення дитини в Україну якнайшвидше і до сплину 1 року з дати вивезення або утримування дитини на території іноземної держави. Дякую
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

31.10.2022 00:13:43 Вам необходимо обратиться в суд с иском об устранении препятствий в общении с детьми.Это решение потом через Минюст отправите в Германию на исполнение

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

31.10.2022 02:22:48 1. Ви можете направити запит до ДПС ( Державної прикордонної служби України) стосовно перетину кордону Вашою колишньою дружиною з Вашими дітьми, в якому можете запитати чи перетинала кордон Ваша колишня дружина. 2. Ви можете направити запит до Консульства України в тій країні, де на даний час перебуває Ваша колишня дружина разом з Вашими дітьми. Рекомендую заключити договір з адвокатом для представлення Ваших інтересів, оскільки дане питання буде вимагати часу та подальшого контролю. Якщо буде необхідність звертайтеся. Буду рада допомогти!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

31.10.2022 08:53:16 Виїзд дітей без згоди одного із батьків було дозволено у зв'язку з веденням воєних дій на території України. Тож тут бездіяльності з боку органів ДПСУ немає. Питання про сприяння поверненню дитини з-за кордону на територію України та забезпечення реалізації права доступу до дитини регулюється Порядком виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 952. Звернутись потрібно до Міністерства юстиції України, або до його територіального органу, а також до Центрального органу іноземної держави, до якої дитину вивезено. В кожній ситуації потрібно детально вивчати обставини. Раджу замовити послугу "Правовий висновок", в якому буде детально розписано алгоритм звернення та можливих дій.

BASE (Базова) 0
Реклама

31.10.2022 09:15:37 Дружина мала право вивести дитей під час військового стану без вашого дозволу. Статті 8 та 21 Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей надають особі, яка має право звертатися із заявою про повернення дитини/забезпечення реалізації прав доступу до дитини, право вибору до якого органу звернутися з такою заявою, зокрема до: ▷ Міністерства юстиції України безпосередньо: в електронній формі на електронну пошту: callcentre@minjust.gov.ua та поштовим зв’язком, якщо можливо, на адресу: вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001 або до його територіального органу (Міжрегіональні управління Міністерства юстиції в областях). Тобто потрібно звернутися із заявою про забезпечення реалізації права доступу до дитини відповідно до Міністерства юстиції - зміст заяви в постанові КМУ від 10 липня 2006 р. № 952 Про виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей".

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

31.10.2022 09:42:28 Добрий ранок. Варіант у цій ситуації - встановлення графіку і місця побачень з дітьми.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

31.10.2022 11:12:38 Для реалізації своїх батьківських прав користуйтесь наступним алгоритмом: Вкажіть дані людини, від якої ви дізналися про незаконне вивезення дитини: ПІБ, контактний номер телефону, фізичну та електронну адреси. Зверніться до ДПС з запитанням, щодо перетину корону дитиною посилання https://dpsu.gov.ua/ua/handling Подайте в Міністерство юстиції заяву: • Про повернення неповнолітнього; • Про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка знаходиться на території іншої країни. Можна звертатися з двома заявами одночасно. Відповідно до порядку виконання конвенції про цивільно правові аспекти міжнародного викрадення дітей, мін’юст відповідає за допомогу в поверненні дитини, вивезеної за кордон без згоди одного з батьків. Мінюст звертається до уповноважених органів України та інших держав з проханням про допомогу у виявленні місця перебування неповнолітньої особи та сприянні її добровільному поверненні на батьківщину. Мін’юст повідомляє заявникув елект формі

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

31.10.2022 11:21:31 Доброго дня. Ваше питання має практичне вирішення, На жаль в межах об'єму цієї консультації, повної відповіді надати неможливо через обмеження по кількості знаків. Вирішення Вашого питання знаходиться в межах Декларації прав дитини та Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року, Суть Конвенції полягає в тому, що один із батьків (або будь-яка інша особа, якій належать права піклування про дитину) не має права одноосібно приймати рішення про зміну місця проживання дитини та, зокрема, вивозити її в іншу державу. У разі, якщо другий з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників не заперечує проти постійного місця проживання дитини на території іноземної держави, він може ініціювати процедуру щодо забезпечення реалізації права доступу до дитини на підставі статті 21 Конвенції. Зверніться за отриманням повного правового висновку по цьому питанню щоб було можливо надати Вам практичну допомогу щодо відновлення Вашого права.

PRO 70.51
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

31.10.2022 13:18:42 В умовах воєнного стану виїзд за кордон дітей дозволяється без нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків, на підставі свідоцтва про народження дитини. (п.2-3. Постанови Кабінету Мінінстрів Укрїни від 27 січня 1995 р. N 57 Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України. Права та інтереси громадян України за кордоном захищають консульські установи України. Контакти консульських установ України на офіційному сайті МЗС України за посиланням в мережі Інтернет https://mfa.gov.ua/embassies. Що можна зробити, звернутися до консульства України з відповідним запитом щодо надання інформації постановлення на консульський облік дитини, набуття/чи не набуття статусу біженця/отримання тимчасового захисту. Окрім того, отримати відповідну інформацію можна спробувати через Національну соціальну сервісну службу України. Отримати інформацію про перетин дитиною кордону, звернутися з запитом до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №288 Юрист Україна / Київ

31.10.2022 13:35:22 Доброго дня. Для початку подайте заяви до Міністерства юстиції про поверненнямалолітніх та про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка знаходиться на території іншої країни. Деталі прочитайте за посиланням https://visitukraine.today/uk/blog/888/how-to-return-a-child-from-abroad-if-one-of-the-parents-took-him-out-without-the-consent-of-the-other#:~:text=Можна%20звертатися%20з%20двома%20заявами,без%20згоди%20одного%20з%20батьків. Буду вдячний за оцінку консультації.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

31.10.2022 18:59:45 Доброго дня! Якщо діти були вивезені без вашого відома і ви вважаєте ці дії неправомірними, раджу в першу чергу звернутись із відповідною заявою до органів внутрішніх справ (можу допомогти подати). Вказане допоможе встановити міцезнаходження дітей. В подальшому із залученням консульських установ буде вжито заходів для можливості повернення дітей в Україну. Також , питання побачення з дітьми треба врегулювати подавши відповідну заяву до суду або уклавши угоду із колишньою дружиною ( можу з цим допомогти).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №294 Юрист Україна / Чернівецька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.56 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу