Чи може гражд.дружин виїхати з дитин за кордон
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Моя дружина в цивільному шлюбі виїхала за кордон з дитиною. Хоче повернутись і зробить загран паспорт і виїхати з дитиною моєю за кордон. Чи зможу я заборонити випускати дитину за межі України?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
02.03.2023 18:21:25 Вітаю. На жаль, але фактично варіантів у Вас не багато. Я раджу спробувати звернутись із зверненням до Державної прикордонної служби України з даним питанням. Зразок звернення готовий Вам підготувати або надати.
02.03.2023 18:24:55 Добрый день что бы запретить выезд гражданской жены с ребенком . Вы для начала делаете опекунство над вашим ребенком. А потом с помощью суда делаете генетическую экспертизу на вашего ребенка.С помощью экспертизы доказываете в суде что вы являетесь отцом ребенка и делаете запрет на выезд ребенка за границу.
02.03.2023 20:39:38 Доброго дня! На період воєнного стану, один із батьків має право з дитиною виїжджати за кордон без дозволу іншого. Тому заборонити ви не можете.
03.03.2023 08:23:48 Доброго ранку. Якщо дитина досягла 16 років, то вона перетинає кордон за правилами дорослої людини. Їй непотрібні ні дозволи, ні супроводи. Вона може виїхати з України самостійно. Це правило діє як під час воєнного стану, так і в звичайний період. Під час воєнного стану не діє правило, за яким, якщо дитина виїжджає у супроводі одного з батьків, то інший має надати нотаріальну згоду на це. Один з батьків може самостійно без згоди іншого вивезти дитину.Нажаль. Дякую.
03.03.2023 13:14:18 Це можливо, але лише у передбаченому законодавством порядку. Усно заборонити виїзд дитині за кордон неможливо. Якщо один з батьків дитини проти її виїзду за кордон, для цього необхідно оформити письмове звернення до Адміністрації Держприкордонслужби. До нього обов’язково потрібно додати нотаріально завірений бланк про незгоду виїзду одним із батьків. У випадку наявності обґрунтованих підстав, що виїзд дитини за кордон може їй зашкодити, уповноважені судові органи можуть надавати Держприкордонслужбі доручення про заборону виїзду певних осіб. Тобто, якщо Державна прикордонна служба отримує розпорядження щодо заборони виїзду за межі України певній особі (дитині), то дані про неї вносяться у відповідні бази. Якщо особа, якій заборонено перетинати кордон, спробує це зробити, Держприкордонслужба може вжити передбачених законодавством заходів і не випустити особу (дитину) за кордон.
06.03.2023 16:41:02 Виїзд дитини за кордон може бути тільки за умови нотаріальної згоди батьки, без згоди батька дитина не може виїхати за кордон (в тому випадку якщо в свідоцтві про народження дитини ви вказані як батько дитини).
06.03.2023 22:30:12 Дружина може виїхати за кордон, Ваш дозвіл для перетину кордону дитини не потрібен. Усно заборонити не можна також. Надання Держприкордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, здійснюються відповідно до Порядку надання Держприкордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2013 № 280. Згідно з пунктом 5 Порядку уповноважені державні органи можуть надавати доручення про заборону виїзду з України осіб, яких за рішенням слідчого судді, суду тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі тих, до яких застосовано запобіжний захід, передбачений КПК, за умовами якого передбачено таке обмеження. У разі надходження до Держприкордонслужби судового рішення про тимчасове обмеження у праві виїзду з території України дитини і внесення інформації у відповідні бази даних, Державною прикордонною службою Украї
07.03.2023 17:42:47 Доброго дня! наразі дозвіл на перетин кордону від батька дитини не потрібується, однак деякі прикордонники могжуть виматати нотаріально-посвідчений дозвіл. У такому разі Ви маєте право не надавати такий дозвіл. У разі якщо не вимагають дозвільний документ, тоді заборону потрібно встановлювати в судовому порядку за наявності вагомих підстав.
09.03.2023 14:34:15 Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини ( постанова КМУ № 57 від 27.01.1995 «Про затвердежння Правил перетинання державного кордону громадянами України» в редакціїї від 11.02.2023. Тобто, під час воєнного стану не діє правило, за яким, якщо дитина виїжджає у супроводі одного з батьків, то інший має надати нотаріальну згоду на це. Один з батьків може самостійно без згоди іншого вивезти дитину. Якщо ж один із батьків проти виїзду дитини за кордон, для цього необхідно оформити письмове звернення до Держприкордонслужби, до якого надати нотаріально завірений бланк про незгоду.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470