image

Питання по аліментах та права на дитину

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 68 26.10.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Ситуація така, що с дружиною в процессі розлученния. Вона забрала дитину та подала на аліменти, але з дитиною не дає можливості зустрічатися. Як вчинити? Можливо отримати права на дитину та її проживання зі мною?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
24.10.2022 21:54:40
Доброго вечора. Права батька дитини після розлучення фактично ніяк не звужуються і залишаються в тому ж обсязі, що і були в шлюбі. Статтею 141 Сімейного кодексу України визначено, що мати i батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Статтею 158 Сімейного кодексу України закріплено право того з батьків, хто проживає окремо, звертатися із заявою до органу опіки та піклування з метою визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею. Проаналізувавши умови життя батьків, їхнє ставлення до дитини, інших обставин, орган опіки i піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею батька. Суд за результатами розгляду справи визначить способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

24.10.2022 17:22:30 Доброго дня! Можливо в судовому порядку встановити графік побачень з дитиною та визначити місце проживання дитини, для цього необхідно буде зібрати документи для підтвердження того, що дитині з Вами проживати буде краще. Потрібно працювати

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №293 Юрист Україна / Одеська область

24.10.2022 17:24:23 Щодо перешкоджанні у праві бачитись з дитиною варто подати заяву до поліції, за місцем мешкання дружини та органів у справах дітей. Ініціювати питання про визначення часу, коли буде відбуватись побачення з дитиною. В подальшому варто в судовому порядку при розлученні варто визначати місце мешкання дитини, та подальше питання про сплату аліментів. Щоб досягти результату - варто залучати кваліфікованого адвоката з сімейного права.

BASE (Базова) 0
Реклама

24.10.2022 17:26:30 Доброго дня. Ваше питання потребує додаткового вивчення та отримання від Вас додаткової інформації. Суто з точки закону, батьки мають рівні право на виховання дитини та визначення її місця мешкання. Але є певні нюанси. Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України (далі - СК України), місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. Можу надати Вам практичну допомогу з цього питання

PRO 70.54
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

24.10.2022 17:34:48 При розлученні суд вирішує, з ким із батьків далі проживатиме неповнолітня дитина. При цьому судом враховується думка самої дитини. Вам треба заявити суду про бажання щоб дитина проживала з вами та надати докази, що ви отримуєте дохід (зарплату) і зможете забезпечити гідні умови проживання дитини. Якщо дитина залишиться з матір'ю, а вона не даватиме Вам спілкуватись з дитиною та виховувати її, Ви матимете право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначить способи Вашої участі у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

24.10.2022 17:48:58 З 14 років дитина може сама прийняти рішення з ким проживати. в 10 років питають її думку. до цього часу вирішують батьки, але орган опіки та піклування буде враховувати думку дитини в будь-якому випадку. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини, порядок такої участі визначається органами опіки та піклування за участю батьків виходячи з інтересів дитини. За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення ставлення батьків до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. ТОбто вам потрібно звернутися в орган опіки та піклування.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

24.10.2022 17:58:35 Доброго дня. Ви можете звернутися з позовом про встановлення порядку спілкування та усунення перешкод. В такому випадку обов'язково треба висновок органу опіки та піклування (при міській раді). Стосовно позбавлення батьківських прав матері Вашої дитини - Сімейний кодекс України містить перелік підстав для позбавлення батьківських прав (ст.164).

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

24.10.2022 18:00:23 Доброго дня. Так можливо. В цьому ж процесі можна подати зустрічний позов про визначення місця проживання дитини та суд буде вирішувати із ким дитина буде проживати. Аліменти стягуються на користь того, із ким проживає дитина. Також можна подати позов про визначення порядку спілкування з дитиною. Все залежить від дійсних обставин справи.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №298 Юрист Україна / Київ

24.10.2022 20:43:24 Ви можете подати позов про визначення місця проживання разом з батьком дитини. Згідно зі статтею 160 СК України, місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.Відповідно до ч. 4 ст. 157 СК України батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Предметом даного договору є визначення місця проживання та дії з виховання, навчання, догляду за дитиною або поєднаних цих елементів, спрямованих на забезпечення нормального фізичного, духовного та морального розвитку дитини. Договір укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Для вирішення спору органом опіки та піклування.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

25.10.2022 09:19:43 Доброго ранку. Ви можете подати заяву до суду з вимогою на сумісне проживання з дитиною, але суд в більшості випадків призначає проживання дитини з матірью. Якщо мати веде аморальний спосіб життя, зловживає алкоголем, не приділяє уваги дитині, тоді це необхідно довести суду. В такому випадку дитина буде з Вами.Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

25.10.2022 12:50:27 Добрий день.Ви можете подати позов про визначення місця проживання дитини з вами або про усунення перешкод у спілкуванні із дитиною.Щодо проживання з вами то потрібно знати пол дитини,вік та взаємовідносини з вами і т.д

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

25.10.2022 16:45:01 Доброго дня. Вам для початку, треба задокументувати факт, що дружина не надає Вам можливість зустрічатися з дитиною. Для цього звертайтесь до виконкому (відділ у справах з молоддю) з відповідною заявою, в якій зазначте всі обставини. Далі буде сформована комісія та відібрані пояснення в т.ч. від неї. І коли буде встановлено щонайменше два таких факти, то звертайтесь до суду з відповідною заявою про встановлення порядку побачення з дитиною.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ

26.10.2022 16:44:30 Доброго дня. Стосовно того щоб визначити місце проживання дитини з вами, на даний час не варіант, тому що орган опіки не надасть відповідний висновок, оскільки у воєнний стан це робиться для того щоб уникнути призову. Тому моя рекомендація звертатися з позовом про визначення порядку спілкування з дитино. У цьому можу допомогти.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №312 Юрист Україна / Вінницька область

26.10.2022 23:31:47 Батьки рівні в своїх правах відносно дитини. І перешкоджання матір‘ю зустрічам з батьком є порушенням Ваших пра. Встановити місце проживання з батьком можливо, або графік побачень через суд.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу