Поділ майна між чоловіком і дружиною без контракту
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня. Я розлучаюсь із чоловіком, у нас не було контракту. хочу зрозуміти, на що маю право претендувати? Бо під час нашого шлюбу було майно, яке купувалось не лише на мене чи на нього, а ще й на його матір, наприклад.
Який адвокатський супровід потрібен, скільки він коштує?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
16.11.2022 12:54:08 Вітаю. При розлученні поділу підлягає спільно набуте майно у шлюбі. Супровід адвокатами має відбуватись від моменту виявлення бажання розлучись.
16.11.2022 12:54:58 Доброго дня, майно придбане у шлюбі (не залежно на кого воно було оформлено) є спільною сумісною власністю подружжя та повинно ділитися порівну в рівних долях. Щодо майна, яке було оформлено на мати чоловіка, треба доказувати в суді, що це майно дійсно було придбано за кошти подружжя, та допитувати свідків. Із практики скажу, доказати подібний факт дуже важко. Щодо супроводу, якщо у вас стало питання щодо розлучення та поділу майна, займатися цим слід відразу та отримувати кваліфіковану правову допомогу, аби ваші майнові права не були порушені та ви отримали частину майна.
16.11.2022 12:57:06 Ви маєте право на половину всього майна, придбаного в шлюбі. При цьому майно, яке оформлене на інших осіб, вашим не є і поділу не підлягає. Якщо будуть питання щодо чогось конкретного то можете звертатись. Бажано точно вказати майно, коли купили, за які кошти, на кого оформили і тп. Поділ краще провести через суд. Треба підготувати позовну заяву, пакети документів з доказами. Підготовка позову коштує від 2000 грн., ведення справи в суді від 4000. Якщо треба збирати докази шляхом направлення адвокатських запитів то 500 грн за кожен. Плюс судовий збір - 1% від вартості майна.
16.11.2022 12:58:28 Доброго дня. Все можна зробити, але це також і залежатиме від конкретики щодо майна і Вашого місця знаходження! Тим більше шлюбний договір Ви маєте право укласти і під час перебування в шлюбі, тобто зараз - перед розлученням. Гарного Вам дня і мирного неба! Буду вдячний за оцінку консультації.
16.11.2022 12:58:58 Добрий день. Все майно яке було придбане під час шлюбу ділиться навпіл. Що стосується майна придбаного на іншу особу ситуація складніша, якщо нема доказів що майно придбане за кошти подружжя, довести складно.
16.11.2022 13:08:11 Ви маєте право на майно та грошові кошти які ви як подружжя придбали/заробили під час шлюбу.
16.11.2022 13:41:16 Навпіл ділиться майно придбане у шлюбі. Для цього подається позов до суду про визнання нерухомого майна спільною сумісною власністю подружжя та визнання права власності на частку нерухомого майна.Стаття 60 СКУ визначено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Але є виняток особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації
16.11.2022 13:42:37 Доброго дня. Все майно, яке було нажите за час шлюбу ділиться між подружжям. Майно, що купувалось на його матір не підлягає поділу. Якщо не можете домовитись, наймайте адвоката, ціни в кожному місті різні, я Вам сказати не можу.
16.11.2022 13:54:02 Доброго дня. Поділу між подружжям підлягає майно набуте під час шлюбу яке є в їхній власності, окрім спадкового майна та отриманого у дар. Якщо майно зареєстровано на іншу особу (матір чоловіка), то необхідно буде доказати, що це майно придбано саме за рахунок коштів подружжя і з якихось підстав було зареєстровано на матір чоловіка. В цьому питання необхідно розбиратися ґрунтовано щодо кожного об'єкту майна і вартість послуг можливо визначити тільки після попередньої консультації бачивши весь перелік майна та документи.
16.11.2022 13:59:51 При розлученні поділу між чоловіком та дружиною підлягає спільно нажите майно — тобто майно, придбання за кошти як дружини, так і чоловіка. Вкладення чоловіком та дружиною в придбання майна за спільні кошти необхідно з'ясовувати для кожної речі окремо. Адвокатський супровід при розлученні включає — підготовку адвокатом позову про розлучення, участь адвоката в судових засіданнях, отримання адвокатом рішення суду, допомога адвоката в фактичному отриманні майна, присудженого судом дружині. Вартість послуг адвоката є індивідуальною, універсальних розцінок не існує.
16.11.2022 14:30:29 Доброго дня, Ви маєте право на поділ того майна, що було набуте Вами за час шлюбу. Аби довести, що майно записане на матір Вашого чоловіка було куплено спільно Вами з чоловіком за час шлюбу необхідно подати відповідні докази квитанції, показання свідків. Варто дивитись уважно Договір купівлі - продажу хто виступав покупцем. Для поділу майна необхідно: 1) зробити оцінку майна відносно якого має бути поділ (оцінку робить експерт і видає звіт про оцінку; 2) сплатити судовий збір; 3) подати позовну заяву про поділ майна подружжя. Для більш детальної інформації прошу звертатись в особисті повідомлення.
17.11.2022 08:20:43 Те, майно, що купувалось під час шлюбу і було оформлено на будь-кого із подружжя - це спільне майно подружжя, і за загальним правилом відповідно до частини 1 статті 70 Сімейного кодексу України "У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором". Якщо між вами з чоловіком ви не можете досягнути домовленості, щодо поділу майна, то необхідно звертатись в суд з позовом про поділ майна подружжя. Те майно, яке оформлялось на матір, скріж за все не підлягатиме поділу. Отже, все майно, що було придбано під час шлюбу та було оформлено, але саме договорами купівлі- продажу, підлягає поділу по 1/2. Однак, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні.
17.11.2022 11:29:50 Згідно ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Тобто, будь-яке майно, набуте під час шлюбу, ділиться навпіл, незалежно на кого воно зареєстровано, на чоловіка, чи дружину, вийнятком є майно, що було успадковане, подароване згідно договору дарування чи набуте внаслідок приватизації. Щодо майна, що зареєстровано на матір чоловіка, то можна доводити, що таке придбано за кошти подружжя, проте без адвоката Вам не обійтись. Шукайте контакти місцевих адвокатів в інтернеті, читайте відгуки, поцікавтеся в знайомих, оскільки ціна в адвокатів на ці ж послуги може суттєво різнитися.
17.11.2022 12:15:32 Доброго дня Ви можете претендувати на майно, яке було придбане в шлюбі за спільні кошти, те що належить матері Ви на це не можете претендувати.
20.11.2022 16:39:12 Вам першочергово необхідно визначитись з переліком майна яке є у спільній власності подружжя, щодо поділу майна: Ст. 60 СКУ визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуваючи у власність майно, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (стаття 63 СКУ). Спільна сумісна власність: майно, придбане за час шлюбу, прибутки отримані кожним із подружжя, речі придбані одним із подружжя для професійних занять.
20.11.2022 19:37:11 Поділити майно можливо добровільно, а можна через суд навпіл. Є багато нюансів все індивідуально. Добровільно це домовились між собою , через суд за допомогою адвокатом з сімейного права
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717