
Позбавлення батька прав на виплату ОГД у Києві
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Скажіть будь ласка, у матері загинув син, зараз планує отримати виплату за сина і тут зʼявився батько, який покинув дітей у віці 3 років, аліменти не платив, у вихованні участі не брав, а виплату по сину отримати хоче. Батьківських прав не був позбавлений. Що можна зробити в цій ситуації?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
25.02.2025 09:56:51 У даній ситуації рекомендується звернутися до адвоката або юриста для консультації щодо правових аспектів цього питання. Зазвичай, батьківські права не позбавляються автоматично, тому можливо потрібно буде вирішувати це питання у судовому порядку. Важливо також врахувати інтереси дитини і його майбутню долю при вирішенні цього питання.
25.02.2025 10:00:24 Якщо батько не був офіційно позбавлений батьківських прав, він має право на частину одноразової грошової допомоги (ОГД) за загиблого сина. Однак, є кілька кроків, які можуть бути зроблені: 1. Мати може подати позов до суду про позбавлення батька батьківських прав через його ухилення від виховання та утримання дитини. Це складний і довгий процес, але позбавлення прав позбавить його права на ОГД. 2. Можна подати позов до суду з вимогою про те, щоб виплата ОГД була здійснена повністю матері, аргументуючи це тим, що батько не брав участі у вихованні сина. Суд може врахувати ці обставини, але рішення не гарантоване. 3. Рекомендую отримати консультацію юриста, який спеціалізується на сімейному праві, щоб оцінити можливі шляхи дій та підготувати необхідні документи для суду. 4. Зібрати докази, що батько не брав участі у вихованні та не сплачував аліменти, включаючи свідчення свідків, докум
25.02.2025 10:26:28 З позиції чинного Закону батько теж має право на виплату, оскільки юридично є батьком (батьківських прав його не позбавляли). В Законі відсутній механізм усунення від отримання допомоги таких осіб. Можливо такий підхід не є справедливим по відношенню до інших членів сімї, але зробити з цим нічного не можна. Подібних ситуацій дуже багато.
25.02.2025 13:06:32 Вітаю. У цій ситуації батько, навіть якщо не брав участі у вихованні дитини, має право на частину виплати, оскільки він юридично залишається батьком (не був позбавлений батьківських прав). Ймовірно є варіанти, як цього уникнути або зменшити його частку, але потрібно аналізувати судову практику, щоб розуміти чи реально це зробити та чи є подібні рішення судів і на чию вони користь.


В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470