
Предварительный договор купли-продажи
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте, возможно ли заключение предварительного договора купли-продажи дома, сам дом получен в наследство, до регистрации права собственности со дня смерти ещё 4 месяца. Покупатель уже есть и хочет узаконить сделку/намерение заключив предварительный договор. Законно ли это, правомерно? Не имея ещё документов на собственность?
И что будет с таким договором когда появится ещё один наследник?
Большое спасибо за Ваш ответ!”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
20.05.2023 08:11:27 Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором. Істотні умови основного договору, що не встановлені попереднім договором, погоджуються у порядку, встановленому сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства. Зобов'язання, встановлене попереднім договором, припиняється, якщо основний договір не укладений протягом строку (у термін), встановленого попереднім договором, або якщо жодна із сторін не направить другій стороні пропозицію про його укладення. Виходячи з того, що наразі Ви не є власником нерухомості - я б не радив цього робити.
20.05.2023 09:05:46 Доброго дня!! Наразі не можливо заключити даний договір, оскільки право власності на нього до Вас не перейшло і ви не є власником. У разі появи іншого спадкоємця, договір визнається недійсним.
20.05.2023 17:18:05 Доброго дня. В цивільному законодавстві згадується попередній договір (ст 635 ЦКУ) в якому зазначається строк в який має бути укладений основний договір на підставі попереднього договору. 2. Сторона, яка необгрунтовано ухиляється від укладення договору, передбаченого попереднім договором, повинна відшкодувати другій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства. 3. Зобов'язання, встановлене попереднім договором, припиняється, якщо основний договір не укладений протягом строку (у термін), встановленого попереднім договором, або якщо жодна із сторін не направить другій стороні пропозицію про його укладення.
20.05.2023 21:02:45 Укладення угод про нерухоме майно що підлягають державній реєстраціі відрізняється від інших угод тим що нотаріус при іх посвідченні зобовязаний витребувати документи які підтверджують право власності на майно що відчужується і перевірити відсутність заборони на відчуження цього майна У тексті нотаріально посвідчуваноі угоди зазначається документ на підставі якого нотаріус встановив право власності відчужувача на обєкт нерухомого майна Можна посвідчити договор застави Застава це спосіб забезпечення зобовязань Вона виникає внаслідок укладення договору чи на підставі закону Нотаріально посвідчувати договір застави обовязково тоді коли предмет застави нерухоме майно
21.05.2023 10:57:07 Можна укласти попередній договір, в якому оговорити всі нюанси: і порядок укладення договору після набуття права власності, і обговорити ризики у зв'язку з появою іншого співвласника, порядок розірвання та повернення коштів в разі не набуття права власності у встановлені строки.
21.05.2023 17:50:16 Добрий день. Ви можете розпоряджатися майном тільки коли вступите в спадщину після закінчення 6 місячного терміну. Наразі ви не є власником юридично, а тому не маєте право розпоряджатися майном
21.05.2023 18:17:02 Здравствуйте, заключение сделки возможно без проблем. Однако следует понимать, что по факту, любые деньги которые вы получите в счет будущих платежей будут считаться авансом и не могут иметь правовую форму задатка (с его правовыми последствиями гарантийного платежа). То есть, если к обозначенной в предварительном договоре купли продаже дате вы не сможете (по любым причинам, в плоть до того, что просто передумаете) обеспечить перерегистрацию дома - вы обязаны будете вернуть сумму в счет будущего платежа в том размере, в каком ее получили. Точно так же если покупатель не захочет по какой-то причине покупать дом к согласованной дате - он можете требовать возврат денег в том же размере. Очень часто, юристы не правильно консультируют - говорят что если по предварительному договору купли-продажи платеж в счет будущих платежей назвать задатком - то в случае отказа покупателя от сделки - продавец теряет задаток, а в случае отказа продавца - продавец обязано вернуть сумму в двойном размере.
21.05.2023 18:22:26 Если со дня смерти наследодателя не прошло 6 месяцев, то говорить о том, что принадлежащее ему имущество уже получил один из наследников мягко говоря несерьезно. Даже если по прошествию 6 месяцев не обьявятся другие наследники, нотариус может выдать на этот дом свидетельство про право на наследство (даже если будет заборона на отчуждение этого дома, кроме ареста), однако сделать договор купли-продажи дома с обтяженням уже не сможет... В Вашей задаче очень много неизвестных переменных... А предварительный договор в Вашем случае заключать можно, но не рационально...
21.05.2023 18:36:15 Це абсолютно законний спосіб. Тільки він має певні витрати оскільки має укладатись в той же спосіб (нотаріус і тп) як і основний майбутній договір. Якщо з'явиться ще один спадкоємець то він може приєднатись до договору або розірвати його
22.05.2023 19:15:34 Вітаю! Так, Ви можете укласти попередній договір, однак такий договір має бути максимально детально виписаний на різні можливі випадки, щоб сторони такого договору, усвідомлювали всі свої права, обов'язки та можливі ризики. Крім того, попередній договір має укладатись тільки нотаріально засвідченим, бо ща законодавством України, попередній договір укладається в тій же формі, що і основний договір (договір купівлі-продажу). Крім того, зверніть увагу та перевірте стан справ з документами на земельну ділянку, можливо це матиме значення для покупця та/або для Вас.
22.05.2023 19:37:18 Добрий день, це неможливо, нотаріус не зареєструє вказаний договір, оскільки відсутній власник
23.05.2023 17:38:41 Пока ваши права на наследственное имущество еще не зарегистрированы, вы можете заключить предварительный договор с будущим покупателем с условием, что основной договор будет заключен после регистрации ваших прав. Однако, если появится еще один наследник, ситуация может усложниться. Если второй наследник не согласен на продажу имущества, он может обратиться в суд с требованием признания предварительного договора недействительным. Помимо этого, есть риск, что если вы не сможете урегулировать вопрос с новым наследником, покупатель может потребовать исполнения обязательств по предварительному договору, включая возможные штрафные санкции. Чтобы этого не случилось надо очень грамотно составить предварительный договор.
24.05.2023 21:10:16 Можливо укласти попередній договір купівлі продажу, але зараз можна оформити спадщину якщо пройшло 6 місяців то через місяць вступає в дію новий закон і можна отримати не чекавши 4 місяці
24.05.2023 22:43:03 Поки немає права власності договори не дійсні. візьміть розписку, що після оформлення з ним укладете договір купівлі продажу . Натомість майбутній покупець робить авансовий платіж ......грн. пропишіть , що в разі не укладення договору ви повернете авансовий платіж.
25.05.2023 15:28:35 Добрий день! Поки Ви не зареєструєте право власності на будинок, будь які правочини вчиняти не можете. Без належного оформлення документів на право власності жодні договори не вчиняються

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470