Розподіл майна при розлученні авто
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “У нас з чоловіком залишився автомобіль який для мене він купував в подарунок. Але як подарунок це не оформлено офіційно. В мене є права і тільки я на ньому їздила і вожу на ньому дітей в школу. Чи можна його розподілити на мою користь при розлученні?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
05.04.2023 14:03:46 Доброго дня! Кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є обє'ктом права спільної сумісної власності подружжя. В вашому випадку, автомобіль є спільною сумісною власністю подружжя. Оскільки на підтвердження того, що це був подарунок та те, що цей автомобіль є вашою власністю (особистою приватною власністю) необхідно надати докази, а це договір дарування. У разі відсутності будь-яких доказів саме дарування Вам його (договір дарування) - це майно є спільною сумісною власністю подружжя, оскільки було придбано під час шлюбу. Наразі, Ви маєте право на 1/2 частини даного автомобіля.
05.04.2023 14:16:10 Якщо майно було набуто в шлюбі ( за виключення дарування та успадкування) таке майно вважається спільною власністю подружжя. Прирозірванні шлюбу підлягає розподілу 50/50. У виключних випадках той/та виключно за чиї кошти було придбано майно і він може це довести документально, може відсудити у другого таке майно. Якщо ви домовитесь зі своїм чоловіком про розподіл майна таким чином, щоб автомобіль повністю відійшов на вашу користь, в свою чергу іншу частину майна необхідно буде компенсувати за рахунок оціночної вартості.
05.04.2023 14:28:42 Поділ майна може відбуватися за згодою в нотаріуса. Це найкраще. А можна в судовому порядку. Тут майно набуде в шлюбі ділиться порівну. Однак автомобіль є неподільним, тому відшкодування половини вартості повинно відбуватися в грошові еквіваленті
05.04.2023 14:29:17 Все залежить від Вашої домовленості з Вашим чоловіком. Згідно законодавства все сумісне майно подружжя при розлученні ділиться між подружжям порівно. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.
05.04.2023 14:54:34 Доброго дня. При розірванні шлюбу майно рухоме і нерухоме,яке придбавалося у шлюбі залишається у володінні того з подружжя, хто має право власності на таке майно. Розподіл майна можливий лише в тому випадку якщо ваш чоловік звернеться до суду з позовною заявою про розподіл майна, якщо автомобіль оформлений на вас. Ви просто не вказали в запитанні у кого право власності на автомобіль. Якщо це власність вашого чоловіка, тоді Вам необхідно звертатися до суду, Ви маєте право на 50 відсотків всього майна, придбаного у шлюбі, тоді суд вирішує за ким залишити автомобіль і хто повинен компенсувати 50 відсотків вартості. В цьому питанні багато є нюансів, чи є ще якесь майно і неповнолітні діти, якщо будуть проживати з вами то це позитивно вплине на винесення рішення суду на вашу користь. Ви можете більш детально описати вашу ситуацію, щоб отримати більш конкретну відповідь.
05.04.2023 15:21:26 Доброго дня, Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Вирішувати долю автомобіля можна наступним чином. 1. Залишити автомобіль у власності одного з подружжя, який виплачує іншому грошову компенсацію вартості 50% автомобіля. Такий поділ можна здійснити тільки тоді, якщо особа, яка відчужує свої права на авто, згодна на отримання грошової компенсації. 2) Залишити автомобіль у одного з подружжя, а другому – передати інше рівноцінне майно (земельну ділянку, дачу, частку у квартирі тощо). Цей варіант підходить в тих випадках, якщо автомобілем переважно користувався, один з подружжя, а володіння іншим майном сповна задовільняє іншого з подружжя.
05.04.2023 16:00:21 так
05.04.2023 16:43:53 До майна, що набуте у шлюбі застосовується презумпція спільності майна подружжя. Це означає, що якщо майно набуте під час шлюбу, то воно автоматично вважається об'єктом права спільної власності. І відповідно при розгляді справи про поділ спільного майна, таке майно підлягає поділу між 2 із подружжя. Якщо у Вас є підстави стверджувати, що це Ваше ОСОБИСТЕ майно, а не спільне, тягар доказування цього факту полягає саме на Вас! Тобто, це потрібно доводити!!! Якщо, Ви не переконаєте суд, що це є Ваша особиста приватна власність шляхом звернення до суду із позовною заявою чи зустрічним позовом про визнання автомобіля особистою приватною власністю, тоді це майно підлягатиме поділу. З повагою.
05.04.2023 17:59:16 При наявності достатніх доказів що це був ваш особистий подарунок (показання свідків, переписка з чоловіком чи іншими особами, відеозаписи, тощо). Гарантії визнання автомобіля подарунком відсутні.
05.04.2023 18:13:15 Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Частки дружини та чоловіка при цьому є рівними. Отже, якщо автомобіль було придбано Вашим чоловіком під час перебування у зареєстрованому шлюбі із вами, вказаний автомобіль вважається вашою спільною власністю і підлягає поділу між вами в рівних частках. Автомобіль може бути переданий вам лише якщо ви сплатите чоловіку половину вартості цього автомобіля.
05.04.2023 18:24:08 можливо щоб авто залишилось у вашому розпорядженні. при поділі ви повинні сплатити 50% вартості авто краще внести на депозитний рахунок суду. вартість від якої сплачувати визначається товарознавчою експертизою. просити суд необхідно щоб авто залишилось у вашій власності а право власності на авто за чоловіком припинити виплативши кошти з депозитного рахунку суду.
05.04.2023 22:21:15 Вітаю. Якщо він був куплений на підставі договору купівлі-продажу, а не дарування, то він підлягає поділу навпіл, по 50%. Тому тут складно буде залишити автомобіль у Вашій власності цілком.
05.04.2023 23:52:20 Доброго дня, звичайно можна, але треба аналізувати сттуацію повністю (як ставиться до цього питання Ваш чоловік, якещк майно є і т.п) Раджу звернутися до адвоката за консультацією
06.04.2023 09:25:08 добрий день. при розлученні неможливо розподілити автомобіль. процедура наступна: - просто виплачуєте половину вартості автомобіля власнику (чоловіку/колишньому чоловіку), їдете в сервісний центр , оформляєте договір купівлі -продажу, переоформляєте транспортний засіб на себе (але це потрібно робити пісял розлучення) - все ви власник автомобіля - чоловіку половину суми вартості віддали. другий варіант : - звертаєтсь з позовом до суду з вимогою про поділ спільного сумісного майна (а там є декілька варіантів з формулюванням позовних вимог) але процедура довга... простіше домовитись по першому варіанту
06.04.2023 11:47:33 Доброго дня. Так можна.
06.04.2023 12:17:13 Доброго дня, практикую у сімейних спорах, можу проконсультувати.
06.04.2023 12:18:14 Необхіднг розуміти чи був автомобіль придбан у шлюбі. Але ви звичайно можете звернутись до суду разом з позовом щодо розлучення, а також позовом про поділ спільного майна ( автомобіля) . Але для поділу рухомого майна ( автомобіля) є особа процедура поділу. Вам необяхідна повноцінна консультація адвокату з
06.04.2023 17:41:51 У разі якщо чоловік не наполягає на розподілі авто, укладіть з ним договір поділу майна, а саме: авто після розірвання шлюбу лишається Вам. У разі якщо він проти і звернеться до суду про розподіл майна, авто буде поділено між подружжям, а саме: Ви сплачуєте половину коштів вартості авто чоловікові та авто лишаеться у Вас або чоловік сплачує Вам половину коштів за авто та авто лишається йому, або продається авто та виручені кошти діляться в рівних частинах.
06.04.2023 22:52:10 Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя (Сімейний Кодекс) 1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). 2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Отже, це Ваше спільне майно. Проте, так як у Вас є діти, є вирогідність, щщо все ж розлучення буде оформлене саме через суд. Тому, у суді необхідно вказати на необхідність авто, що воно було у Вашому користуванні, та було подарунком. Рішення у любому випадку, прийме суд. Варіант 2, він може дати нотаріуальну заяву, якою відмовиться від цього майна, або підтвердить те, що це є подарунком.
07.04.2023 12:49:52 можна
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717