Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Відновити батьківські права

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 248
Рейтинг:
0
Дата публікації: 15.04.2023

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “В мене з бувшою дружиною 3 дітей на які я позбавлений батьківськи прав. Чи можу я оспорити таке рішення та відновити батьківські права над всіма дітьми або не всіма? Які потрібні документи? Чи можна це зробити віддалено? Місто Житомир”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
15.04.2023 19:20:49
Для поновлення батьківських прав треба звернутися з позовом до суду. До позову необхідно додати докази, які підтверджують факти та дають підстави для поновлення у батьківських правах. Справи про поновлення батьківських прав розглядаються в порядку цивільного судочинства в загальному позовному порядку за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача із додержанням форми та змісту позовної заяви, визначеної статтею 175 ЦПК України. Тому можна і без вашої участі розглядати справу, але раджу приймати участь у судових засіданнях хоча би в режимі відеоконференції. Позивачем виступає особа, яка була позбавлена батьківських прав, відповідачем — другий із батьків, з яким проживає дитина, або орган опіки та піклування, якщо дитину виховує інша особа, третіми особами можуть бути залучені ті особи, з якими проживають діти, а також орган опіки та піклування для надання висновку за справою. Звертайтеся, допоможемо вам відновити ваші батьківськи права.
BASE (Базова) 0.1
Реклама
Ісмаілов Руслан
Ісмаілов Руслан
Юрист
Україна / Львівська область

i

14.04.2023 14:10:21 Згідно законодавства мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. У разі відмови в позові про поновлення батьківських прав повторне звернення із позовом про поновлення батьківських прав можливе лише після спливу одного року з часу набрання чинності рішенням суду про таку відмову.

BASE (Базова) 0.05
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

14.04.2023 14:12:51 Ви можете в судовому порядку відновити батьківськи права. Не можливо відновити батьківськи права відносно якоїсь однієї дитини, а другої не відновлювати. Підставою для відновлення батьківських прав є зміна обставин, поведінки особи, які стали підставою для позбавлення батьківських прав. Тому, в залежності від підстав, вказаних в рішенні суду про позбавлення батьківських прав, необхідно й збирати докази. Відновлення батьківських прав можливо лише щодо дитини яка досягла повноліття або була усиновлена

PRO 68.25
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Україна / Київ

i

14.04.2023 15:25:55 Так можете. Вам потрібно звернутися в суд, довести, що ви стали на шлях виправлення, що ви будите належним чином виконувати батьківські облвязки і суд може поновити ваші батьківські права.

BASE (Базова) 0
Реклама
Білоус Іван
Білоус Іван
Юрист
Україна / Одеська область

i

14.04.2023 16:04:08 Для цього потрібен висновок органу опіки та піклування. Спочатку звертайтесь туди. Відділено навряд чи, адже мають відпасти підстави, через які вас позбавили батьківських прав .

BASE (Базова) 34.08
Реклама
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Адвокат
Україна / Рівненська область

i

14.04.2023 20:23:23 Вітаю. Для цього повинні бути підстави. Ось що про це каже чинне законодавство. Стаття 169. Поновлення батьківських прав 1. Мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. 2. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. 3. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття. 4. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. 5. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина. 6. Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану.

BASE (Базова) 0
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Україна / Чернігівська область

i

14.04.2023 21:36:02 Доброго дня, треба аналізувати ситуацію та наявні у Вас документи

BASE (Базова) 0
Реклама
Благодєтєлєва Євгенія
Благодєтєлєва Євгенія
Юрист
Україна / Київ

i

15.04.2023 12:26:44 Доброго дня) якщо дітям не має 18 років і вони не усиновлені іншим чоловіком, то можливо відновити батьківські права! особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку утримувати дитину. Згідно із статтею 166 Сімейного кодексу при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. Тож суд неодмінно звертатиме увагу, чи сплачувалися аліменти, чи продовжував батько підтримувати дитину матеріально, незважаючи на позбавлення батьківських прав. Слід звернути увагу, що в таких справах обов’язковим є висновок органу опіки та піклування, який повинен надати письмовий висновок про можливість поновлення батьківських прав

BASE (Базова) 0
Реклама
Страшна Олена
Страшна Олена
Юрист
Україна / Кіровоградська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.