image

Сімейне виховання дітей!

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 41 16.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго вечора! Я військовийЗСУ нещодавно 4 місяці тому як одруживсь! Жінка має двох неповнолітніх доньок. Чи можна позбавити біологічного батька батьківських прав?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
15.11.2022 11:14:33
Доброго дня! Законодавством передбачено виключні підстави для позбавлення батьківських прав. Позбавити батька батьківських прав можна, якщо він дійсно ухиляється від від виконання своїх обов’язків, або ж жорстоко поводиться з дітьми, є хронічним алкоголіком або наркоманом, експлуатує дітей, або ж є засудженим за за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дітей. Більш детально можна ознайомитись в статті 164 Сімейного кодексу України. Однак зазначу, що будь-яку з підстав слід довести в суді, зокрема обгрунтувати в позовній заяві та надати відповідні докази. За самим лише вашим чи вашої дружини бажанням позбавити батьківських прав не можливо. Можливо біологічний батько сам відмовляється від дітей і згоден написати таку заяву у нотаріуса? Тоді це може бути враховано судом при поданні вами позовної заяви.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №338 Юрист Україна / Вінницька область

14.11.2022 18:06:24 Добрий день. Можна позбавити якщо він невиконує свої батьківські обовязки, не сплачує аліменти, не утримує дітей не займаїться їх вихованням та здоров'ям.

BASE (Базова) 0
Реклама

14.11.2022 18:07:01 Доброго вечора. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати або батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування без поважної причини; ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною: застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо; є хронічними алкоголіками або наркоманами, що підтверджено відповідними медичними висновками; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

14.11.2022 18:07:35 Вітаю. Так можливо, за наявності для цього підстав - якщо він ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Позбавлення відбувається в судовому порядку

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

14.11.2022 18:14:37 Вітаю. Перелік підстав для позбавлення батьківських прав чітко передбачений. Тут діє принцип "ні кроку ліворуч, ні кроку праворуч". Якщо Ви знайдете щось схоже, потрібно діяти. Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав 1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №223 Юрист Україна / Чернігівська область

14.11.2022 18:16:04 Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії: встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази; звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та отримати за результатами розгляду прийняте судом рішення. Проте простіше отримати письмову згода батька дитини на усиновлення, засвідчену нотаріусом, що прискорить процес всиновлення.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

14.11.2022 18:16:16 Добрий вечір! СКУ цитує виключний перелік обставин при яких можна позбавити особу батьківських прав, а саме: 1) не забрали дит. з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дит. та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дит.; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного крим. правопорушення щодо дитини. Із практики, найпоширенішою підставою є пункт 2 (ухилення від виконання). Раджу більш детально проконсультуватись (в телефонному режимі, або у офісі) по Вашому питанні, оскільки дана платформа обмежує об'єм відповіді, що унеможливлює в повному обсязі Вас проконсультувати. З повагою Юрист Василь Сидорук

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №327 Юрист Україна / Вінницька область

14.11.2022 18:23:44 Теоретично можливо, треба більше даних про батька

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область

14.11.2022 18:51:49 Доброго вечора. Позбавлення батьківських прав, це крайня міра яку застосовує суд. Стаття 164 Сімейного Кодексу України містить конткретний перелік підстав для позбавлення батьківських прав 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Якщо це питання для Вас актуальне для переведення/звільнення з військової служби, то тоді необхідно розглянути інші варіанти, які можуть бути можливими. При необхідності звертайтеся, буду рада допомогти!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

14.11.2022 18:57:26 Якщо не сплачує аліменти, то можна без проблем!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

14.11.2022 19:10:15 Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №288 Юрист Україна / Київ

14.11.2022 19:30:25 Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Процедура через суд із залученням органу опіки та піклування

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

14.11.2022 19:34:48 Добрий день,моживо,якщо є підстави дял цього.Більш детально зможу сказати пілся ознайомлення зі справою

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

14.11.2022 19:42:36 Так це можливо, однак є нюанси, потрібно проаналізувати вашу ситуацію.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №294 Юрист Україна / Чернівецька область

14.11.2022 20:39:45 Вітаю. Біологічного батька НЕ можна позбавити батьківських прав тільки тому, що Ви одружились з мамою дітей. Однак, його можна позбавити батьківських прав якщо він (одне або декілька із): -ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини (не сплачує аліменти, не цікавиться дітьми, не спілкується з ними тощо); -жорстоко поводиться з дітьми (застосовує фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, тощо); -є хронічними алкоголіком або наркоманом (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); -вдається до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучає її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушує до жебракування та бродяжництва; -засуджений за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. У разі наявності підстав, для позбавлення батьківських прав необхідно буде звернутись до суду з позовною заявою, за результатом розгляду якої суд може позбавити батька батківських прав.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №336 Юрист Україна / Вінницька область

14.11.2022 21:12:01 Позбавлення батьківських прав біологічного баткьа здійснюється в судовому порядку за поданням органів у справах дітей. та для цього повинно бути належне обгрунтування.

BASE (Базова) 0
Реклама

14.11.2022 22:24:08 Перш, ніж звертатися до суду, необхідно знати, за невиконання яких обов’язків можна позбавити людину батьківських прав. Перед тим, як іти до суду, необхідно звернутися до служби у справах дітей за отриманням висновку про те, що батько не бере участі у вихованні дитини. Адже, згідно ч. 4 ст. 19 Сімейного кодексу України, у справах про позбавлення батьківських прав участь органів опіки та піклування є обов’язковою.Ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не створюють умов для отримання нею освіти.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №329 Юрист Україна / Львівська область

15.11.2022 08:08:20 Доброго ранку. Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено.Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проститу Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу