Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Сімейне виховання дітей!

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 19 хвилин Кількість переглядів: 304
Рейтинг:
0
Дата публікації: 16.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго вечора! Я військовийЗСУ нещодавно 4 місяці тому як одруживсь! Жінка має двох неповнолітніх доньок. Чи можна позбавити біологічного батька батьківських прав?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
15.11.2022 11:14:33
Доброго дня! Законодавством передбачено виключні підстави для позбавлення батьківських прав. Позбавити батька батьківських прав можна, якщо він дійсно ухиляється від від виконання своїх обов’язків, або ж жорстоко поводиться з дітьми, є хронічним алкоголіком або наркоманом, експлуатує дітей, або ж є засудженим за за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дітей. Більш детально можна ознайомитись в статті 164 Сімейного кодексу України. Однак зазначу, що будь-яку з підстав слід довести в суді, зокрема обгрунтувати в позовній заяві та надати відповідні докази. За самим лише вашим чи вашої дружини бажанням позбавити батьківських прав не можливо. Можливо біологічний батько сам відмовляється від дітей і згоден написати таку заяву у нотаріуса? Тоді це може бути враховано судом при поданні вами позовної заяви.
BASE (Базова) 0
Реклама
Сидорук Олена
Сидорук Олена
Юрист
Україна / Вінницька область

i

14.11.2022 18:06:24 Добрий день. Можна позбавити якщо він невиконує свої батьківські обовязки, не сплачує аліменти, не утримує дітей не займаїться їх вихованням та здоров'ям.

BASE (Базова) 0
Реклама
Крамчанін Олександр
Крамчанін Олександр
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

14.11.2022 18:07:01 Доброго вечора. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати або батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування без поважної причини; ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною: застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо; є хронічними алкоголіками або наркоманами, що підтверджено відповідними медичними висновками; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Україна / Львівська область

i

14.11.2022 18:07:35 Вітаю. Так можливо, за наявності для цього підстав - якщо він ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Позбавлення відбувається в судовому порядку

BASE (Базова) 0.01
Реклама
Костюк Яна
Костюк Яна
Юрист
Україна / Київська область

i

14.11.2022 18:14:37 Вітаю. Перелік підстав для позбавлення батьківських прав чітко передбачений. Тут діє принцип "ні кроку ліворуч, ні кроку праворуч". Якщо Ви знайдете щось схоже, потрібно діяти. Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав 1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 0
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Україна / Чернігівська область

i

14.11.2022 18:16:04 Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії: встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази; звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та отримати за результатами розгляду прийняте судом рішення. Проте простіше отримати письмову згода батька дитини на усиновлення, засвідчену нотаріусом, що прискорить процес всиновлення.

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

14.11.2022 18:16:16 Добрий вечір! СКУ цитує виключний перелік обставин при яких можна позбавити особу батьківських прав, а саме: 1) не забрали дит. з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дит. та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дит.; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного крим. правопорушення щодо дитини. Із практики, найпоширенішою підставою є пункт 2 (ухилення від виконання). Раджу більш детально проконсультуватись (в телефонному режимі, або у офісі) по Вашому питанні, оскільки дана платформа обмежує об'єм відповіді, що унеможливлює в повному обсязі Вас проконсультувати. З повагою Юрист Василь Сидорук

BASE (Базова) 0
Реклама
Сидорук Василь
Сидорук Василь
Юрист
Україна / Вінницька область

i

14.11.2022 18:23:44 Теоретично можливо, треба більше даних про батька

BASE (Базова) 0
Реклама
Петров Антон
Петров Антон
Юрист
Україна / Запорізька область

i

14.11.2022 18:51:49 Доброго вечора. Позбавлення батьківських прав, це крайня міра яку застосовує суд. Стаття 164 Сімейного Кодексу України містить конткретний перелік підстав для позбавлення батьківських прав 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Якщо це питання для Вас актуальне для переведення/звільнення з військової служби, то тоді необхідно розглянути інші варіанти, які можуть бути можливими. При необхідності звертайтеся, буду рада допомогти!

BASE (Базова) 0
Реклама
Платонова Мирослава
Платонова Мирослава
Юрист
Україна / Одеська область

i

14.11.2022 18:57:26 Якщо не сплачує аліменти, то можна без проблем!

BASE (Базова) 0
Реклама
Швець Олександр
Швець Олександр
Юрист
Україна / Хмельницька область

i

14.11.2022 19:10:15 Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

BASE (Базова) 0
Реклама
Бузань Юлія
Бузань Юлія
Юрист
Україна / Київ

i

14.11.2022 19:30:25 Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Процедура через суд із залученням органу опіки та піклування

BASE (Базова) 34.08
Реклама
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Адвокат
Україна / Рівненська область

i

14.11.2022 19:34:48 Добрий день,моживо,якщо є підстави дял цього.Більш детально зможу сказати пілся ознайомлення зі справою

BASE (Базова) 0
Реклама
Некрасов Олег
Некрасов Олег
Юрист
Україна / Харківська область

i

14.11.2022 19:42:36 Так це можливо, однак є нюанси, потрібно проаналізувати вашу ситуацію.

BASE (Базова) 0
Реклама
Кадельник Василь
Кадельник Василь
Юрист
Україна / Чернівецька область

i

14.11.2022 20:39:45 Вітаю. Біологічного батька НЕ можна позбавити батьківських прав тільки тому, що Ви одружились з мамою дітей. Однак, його можна позбавити батьківських прав якщо він (одне або декілька із): -ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини (не сплачує аліменти, не цікавиться дітьми, не спілкується з ними тощо); -жорстоко поводиться з дітьми (застосовує фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, тощо); -є хронічними алкоголіком або наркоманом (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); -вдається до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучає її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушує до жебракування та бродяжництва; -засуджений за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. У разі наявності підстав, для позбавлення батьківських прав необхідно буде звернутись до суду з позовною заявою, за результатом розгляду якої суд може позбавити батька батківських прав.

BASE (Базова) 0
Реклама
Семенчук Оксана
Семенчук Оксана
Юрист
Україна / Вінницька область

i

14.11.2022 21:12:01 Позбавлення батьківських прав біологічного баткьа здійснюється в судовому порядку за поданням органів у справах дітей. та для цього повинно бути належне обгрунтування.

BASE (Базова) 0
Реклама
Бабенко Олександр Юрійович
Бабенко Олександр Юрійович
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

14.11.2022 22:24:08 Перш, ніж звертатися до суду, необхідно знати, за невиконання яких обов’язків можна позбавити людину батьківських прав. Перед тим, як іти до суду, необхідно звернутися до служби у справах дітей за отриманням висновку про те, що батько не бере участі у вихованні дитини. Адже, згідно ч. 4 ст. 19 Сімейного кодексу України, у справах про позбавлення батьківських прав участь органів опіки та піклування є обов’язковою.Ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не створюють умов для отримання нею освіти.

BASE (Базова) 0
Реклама
Сєргєєва Ольга
Сєргєєва Ольга
Юрист
Україна / Львівська область

i

15.11.2022 08:08:20 Доброго ранку. Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено.Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проститу Дякую.

BASE (Базова) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Україна / Сумська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.