image

Купівля нерухомості

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 18 14.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, шановні юристи. В мене є питання стосовно купівлі нерухомості під час війни. Як правильно оформити угоду купівлі-продажу? Та чи може вона бути оскаржена по закінченню періоду военного стану?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
09.11.2022 01:07:21
Доброго вечора. Щодо відчуження майна є суттєві зміни і багато нюансів. А саме: -Не всім нотаріусам дозволено проводити ТАКІ дії . На сайті Мін'юсту є перелік. -Протягом місяця з моменту купівлі майна , заборонено його відчуження . -Також є обмеження на продаж нерухомості на підставі довіреності (строк її дії -1 місяць) -З'явився Закон «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть збудовані в майбутньому». Щоб продати ще не збудовану квартиру, спочатку має зареєструвати цей об'єкт у реєстрі прав на нерухоме майно. Не буде махінацій з повторними перепродажами. - Договір може бути розірваний, якщо забудовник затримує введення будівлі в експлуатацію більш як на 6 місяців,із повним поверненням коштів -Створено реєстр пошкодженого та втраченого житла. -На період війни та протягом одного року після війни будівництво до 500 м.кв. може здійснюватись без будівельного паспорту. -Якщо протягом 10 днів не надали вам містобудівні умови і обмеження- будуйте без нього.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №294 Юрист Україна / Чернівецька область

08.11.2022 11:24:52 Доброго дня. Режим військового стану не відобразився на загальних «матеріальних» умовах купівлі-продажу. Тобто нема специфічних вимог до купівлі-продажу, що врегульовані Цивільним кодексом. За своєю формою та змістом договори купівлі-продажу нерухомості до війни та під час війни не відрізняються, тому без застережень звертайтесь до нотаріуса та формлюйте відповідну угоду. Буду вдячний за позитивний відгук.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

08.11.2022 11:35:10 Доброго дня. Нотаріальні дії щодо цінного майна (приватної та комерційної нерухомості) здійснюються виключно нотаріусами, які відповідають спеціально визначеним критеріям (п. 9 Постанови КМУ від 19.04.2022 № 480) та включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються дії щодо цінного майна. Нотаріальне посвідчення договору про відчуження нерухомого майна здійснюється виключно за його місцезнаходженням. Відчуження майна за місцем знаходження сторін договору забороняється. Купівля-продаж нерухомого майна на територіях, що входять до Переліку територій обмеженого доступу забороняється.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

08.11.2022 11:36:57 Вітаю. Нотаріуси працюють (списки офіційно працюючих є на сайті МінЮсту). Перед укладенням договору перевіри майно. Покупку у нотаріуса оформити - якщо мова йде про нерухомість. Оскаржити можна - якщо були допущенні помилки при купівлі.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

08.11.2022 12:07:32 Режим військового стану не відобразився на загальних «матеріальних» умовах купівлі-продажу. Тобто нема специфічних вимог до купівлі-продажу, що врегульовані ЦК. За своєю формою та змістом договори купівлі-продажу нерухомості до війни та під час війни не відрізняються. Воєнний стан суттєво вплинув на порядок нотаріального посвідчення договорів та державної реєстрації прав. Також в умовах воєнного стану діє заборона на вчинення нотаріальних дій нотаріусами, робоче місце яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Мінюстом переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мінюст, якщо інше не визначено наказом.Квартиру, яку купили, обміняли чи отримали у подарунок під час війни не можна відчужити упродовж місяця з дня, коли відбулася держреєстрація права власності на нього. Мораторій на швидкий перепродаж нерухомості триватиме до завершення воє

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

08.11.2022 12:31:27 По перше наймыть юриста щоб він перевірив нерухомость,борги,діти,прописані,спдакоємці. Та укладайте договір.Якщо по довіреності продажа то довіреність потрібна свежая 1 мес для укр,2 мес для заруб

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

08.11.2022 12:33:53 Ваше питання потребує уточнення. Що саме купуєте? Чи є співласники?... А взагалі дані угоди краще проводити у супроводі адвоката. Він превірить усі документи і повідомить вас про ризики, якщо такі є.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №312 Юрист Україна / Вінницька область

08.11.2022 12:43:18 Доброго дня. Сфера нерухомості в Україні нещодавно зазнала важливих законодавчих змін: від заборони виконувати будь-які дії із нерухомістю на початку війни, до відкриття реєстрів і навіть відновлення процедури продажу нерухомого майна за довіреністю. Також у нашій державі по-новому урегульовано процес посвідчення угод про купівлю-продаж квартири, будинку чи земельної ділянки. Загалом оновлене українське законодавство про купівлю-продаж нерухомого майна переважно ґрунтується на тому, що внесено зміни у роботу нотаріусів.Посвідчувати угоди у сфері нерухомості уповноважені тільки ті нотаріуси, яким держава дала на це право. В Україні створено Перелік нотаріусів, які можуть засвідчувати договори про купівлю-продаж, обмін чи дарування нерухомості під час воєнного стану. Фахівцям, які не ввійшли до цього переліку, виконувати такі дії заборонено. Розміщений Перелік нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна, на сайті Мінюсту. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

08.11.2022 15:35:37 Добрий день.В умовах воєнного стану купівля-продаж як житлової, так і комерційної нерухомості є можливою виключно з дотриманням оновлених законодавчих вимог щодо оформлення правочинів купівлі-продажу нерухомого майна. Так, перед укладанням угоди, я рекомендую перевіряти правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості, наявність чи відсутність обмежень щодо оформлення відповідних угод, статус нотаріуса щодо можливості здійснення нотаріальних та реєстраційних дій. Головним нововведенням під час війни стали обмеження в роботі нотаріусів. Мінюст визначив посвідчувати угоди у сфері нерухомості тільки тих нотаріусів, яким держава дала на це право. В Україні створено Перелік нотаріусів, які можуть засвідчувати договори про купівлю-продаж, обмін чи дарування нерухомості під час воєнного стану. Фахівцям, які не ввійшли до цього переліку, виконувати такі дії заборонено.Квартиру, яку купили, обміняли чи отримали у подарунок під час війни не можна відчужити упродовж місяця з дня, коли відбулася.

BASE (Базова) 0
Реклама

08.11.2022 19:07:39 Купівлю продаж нерухомого майна слід оформляти у нотаріуса. Так і оскарження у суді не мало б бути. За необхідності звертайтесь особисто.

BASE (Базова) 0
Реклама

09.11.2022 11:14:13 Оформити у нотаріуса, який внесений до реєстра, а що ви хотіли би оскаржити?

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу